Patrik nesedí, nerozpráva a diagnóza je neznáma

on štvrtok, 01 december 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Patrik nesedí, nerozpráva a diagnóza je neznáma

Paťko Piroch z Galanty má 4 roky a doposiaľ ho lekári stále skúmajú, nemá stanovenú diagnózu. Paťko nechodí, nerozpráva, mentálne zaostáva za ostatnými deťmi.

"Lekári predpokladajú, že má autizmus, ale možno sa pridružia aj ďalšie diagnózy," vraví mama, Terézia Pirochová.

Autizmus je celoživotná porucha vývinu, ktorá sa prejavuje v narušení sociálneho správania, komunikácie, vo veľmi obmedzenom rozsahu záujmov a aktivít a v obmedzenej schopnosti abstrakcie. Táto porucha sťažuje život jedinca aj v prípade mierneho stupňa postihnutia, a vyžaduje si nepretržitú kompenzáciu a starostlivosť. Presný dôvod autizmu ešte stále nie je známy.

Pravdepodobne ide o postihnutie dedičné, respektíve metabolické, keďže dôvodom sú aj škodlivé vplyvy vyvolané určitými látkami. Autista má ťažkosti s rozoznaním a pochopením myšlienok, emócií, túžob a zámerov svojich a iných ľudí, a práve preto nie je schopný svoje reakcie prispôsobiť požiadavkam iných ľudí. /podľa AAK Budapešť/

Jeho maminka nabrala odvahu a napísala do ŽELAJ SI Paťkov sen. "Náš syn má strašne má rád hudbu- preto by sme chceli tablet, aby sme mu doň nahrali pesničky, ktoré by mohol počúvať. Zároveň sa na ňom môže aj hrať. Vtedy je spokojný, a aj sa usmieva. Popri tom si spieva tým svojim jazykom."

Paťkov sníček si u nás našla pani Viktória Khandlová a Paťkovi tablet zakúpila a splnila tak jeho tajný sen. "Tablet dorazil v poriadku a Paťko sa s ním už hrá," napísala nám pani Pirochová, ďakujúc za splnenie sna.

Vďaka darcom, ktorí sa pravidelne ozývajú do ŽELAJ SI, máme možnosť splniť viac želaní, než je v našich silách. A za to im ďakujeme!

Želanie splnené 17.11.2016

}); })(jQuery);