Patrika s Downovým syndrómom sme potešili tabletom

on pondelok, 19 apríl 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Patrika s Downovým syndrómom sme potešili tabletom

Patrik z Michaloviec je trojročný chlapček, ktorý trpí Downovým syndrómom. Deti s týmto syndrómom treba zaplniť láskou a venovať sa im, čo najviac to ide.

Rodičia Patrika sú týmto slovám príkladom, pretože sa synčekovi venujú naplno a milujú ho celým svojím srdcom. Patrik je svojský a má rád vo svojom okolí veci, na ktoré je zvyknutý. Najviac si obľúbil v poslednom čase pozeranie rozprávok a počúvanie pesničiek.

Jeho rodičia žiaľ, ale nemajú toľko peňazí, aby mu mohli tablet kúpiť, keďže má Patrik ešte ďalších štyroch súrodencov a tak oslovili našu neziskovú organizáciu ŽELAJ SI. A my sme sa rozhodli Paťka potešiť a vzhľadom na momentálnu pandemickú situácií sme mu zaslali darček rovno domov.

Keď tablet prišiel, spojili sme sa s Paťkovou maminou, aby sme zistili, ako želanie splnilo účel.
"Synček bol neskutočne šťastný, keď darček prišiel. On síce nevie zatiaľ až tak prejaviť radosť, ale v očkách bolo vidno, ako veľmi sa tešil. Nesmierne ste nám pomohli. Mám ešte ďalšie štyri deti a zrovna včera nám oznámili, že starší synček Matúško musí ísť na magnetickú rezonanciu. Nevieme čo sa deje, synček bol v poriadku, zrazu začal strácať reč a mať astmatické záchvaty. Veľmi sa o deti bojím a modlím sa, nech je všetko už len lepšie."

Patrik navštevuje spolu so svojimi rodičmi minimálne dvakrát týždenne rehabilitácie, na ktoré musia cestovať do Trebišova, čo pre rodinu momentálne nie je vôbec jednoduché. Snažia sa so situáciou vyrovnať a žiť čo najlepšie.

Detičky s Downovým syndrómom majú genetickú poruchu, ktorá sa prejavuje problémami s učením a rečou, ako aj narušenou motorikou, pričom stupeň postihnutia je u každého dieťaťa iný. Deti tiež pomalšie dospievajú v citovej, spoločenskej a intelektuálnej oblasti. Často sa veľmi pomaly učia hovoriť, čo sa prejavuje aj u Patrika, ktorý zatiaľ nehovorí žiadne slovíčka.

My držíme palce, aby sa chlapčekovi začalo postupne dariť a po tvrdej práci sa prejavili aj postupné výsledky.

Želanie splnené 4.4.2021

}); })(jQuery);