Peťko sa už nemohol dočkať vysnívanej Hi-Fi veže

on piatok, 24 júl 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Peťko sa už nemohol dočkať vysnívanej Hi-Fi veže

Peťko (9) z Bardoňova sa v Národnom ústave detských chorôb na oddelení onkológie lieči od apríla. Za posledné štyri mesiace bol len raz doma, a to len na chvíľku. 

Keď sme mu priniesli jeho vysnívanú Hi-Fi vežu, bol v slabšom stave a s veľmi oslabenou imunitou, čo mu však vôbec nebránilo v jeho úprimnej detskej radosti. Nevedel sa dočkať, kedy si darček odbalí a vyskúša.

Prezradil nám, že zbožňuje hudbu a chcel by byť dídžejom. Jeho obľúbeným spevákom je Suvereno s piesňou Anjel. Koncert speváka Suverena si Peťko vysníval ako svoje druhé želanie, žiaľ, v momentálnej situácii korona vírusu, sme museli toto vystúpenie preložiť na inokedy.

Peťko sa nám s úsmevom na perách priznal, že každý večer pred spaním si ešte musí vypočuť pár skladieb, aby sa mu lepšie spalo. Jeho najlepší kamarát v nemocnici je Martinko. Pán psychológ nám prezradil, že títo dvaja chlapci sú super dvojka, ktorá sa skvele dopĺňa.

Keď bol Peťko doma ešte zdravým chlapcom, zbožňoval rôzne hry a zábavu. Spolu so svojím bratom a bratrancom doma zvykli bicyklovať, behať a inak športovať, avšak ako už u detí býva zvykom, nechýbali ani rôzne vylomeniny :-)

A čo je Peťkova úplne najobľúbenejšia vec, hneď po počúvaní hudby nám povedala Peťkova babička. ,,Je to jedenie, Peťko zbožňuje dobré jedlo, úplne najradšej má rezeň so šalátom a sladkosti." Dodala, že žiaľ, Peťko v deň našej návštevy veľmi jesť nemohol, lebo mu bolo zle z liečby, ale verí, že sa mu čím skôr polepší.

Tešíme sa spolu s Peťkom, že sa nám podarilo splniť jeho sen zakúpiť mu Hi-fi vežu a zlepšíme mu tak aspoň o troška jeho ťažkú liečbu.

Želanie splnené 20.7.2020

}); })(jQuery);