Peťko strávil narodeniny v nemocnici, potešili sme ho

on streda, 12 október 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Peťko strávil narodeniny v nemocnici, potešili sme ho

Peťko Šedo z Dubovian oslávil svoje siedme narodeniny na onkológii v Bratislave. Pretože nechcel, aby jeho sviatok bol smutný, napísal svoje želanie do ŽELAJ SI. 

Peťko sa lieči na Hodkinov lymfóm. Je to forma rakoviny, ktorá postihuje bunky lymfatického systému, nazývané B lymfocyty. Môže postihnúť kohokoľvek v ktoromkoľvek veku, ale najčastejšie postihuje mladých dospelých.

S liečbou je prognóza veľmi dobrá a väčšina ľudí s Hodgkinovým lymfómom sa úplne vylieči. Terapiou je zvyčajne chemoterapia, niekedy tiež kombinovaná s rádioterapiou. Niekedy je potrebná aj transplantácia kmeňových buniek.

Peťko už podstupuje liečbu. Stále má málo leukocitov na to, aby mohol ísť domov. Trápia ho vedľajšie účinky chemoterapie. V lete sa tešil, že na prázdniny pôjde domov, ale ostal v nemocnici a musel brať antibiotiká. "Prázdniny sme si veru predstavovali inak."

 Aby ale aspoň jeho narodeniny boli veselšie, jeho maminka nám napísala, čo by si na ne želal: "Môj Peťko si veľmi želá notebook, na ktorom by mohol hrať svoju obľúbenú hru Minecraft, lebo na mobile sa to nedá, ani na tablete, ten nemá takú pamäť."

V ŽELAJ SI sme notebooky prestali dávať už pred piatimi rokmi na základe zlých skúseností. Vedeli sme však, na koho sa obrátiť na pomoc, aby Peťko neostal na narodeniny smutný. Spoločnosť GIGASTORE sa rozhodla urobiť mu radosť a notebook mu venovala, za čo jej veľmi ďakujeme.


Notebook prišiel Peťkovi domov v čase, keď bol ešte v nemocnici, takže sa k nemu dostal o trošičku neskôr, čo ale nevadí, lebo radosť mal veľkú. "Veľmi sa tešil, už na ňom drví Minecraft ostošesť," usmieva sa maminika. "Moc ďakuje za splnený sníček.💖"

Rado sa stalo a Peťkovi prajeme, aby bol čo najmenej v nemocnici a najviac doma, až napokon ostane doma natrvalo, bude chodiť do školy a hrať sa s kamarátmi, ako si praje.

Želanie splnené 05.10.2016

 

}); })(jQuery);