Piate narodeniny v nemocnici? Priniesli sme darček

on piatok, 26 august 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Piate narodeniny v nemocnici? Priniesli sme darček

Tento sníček sme splnili tak trošku prednostne. Predsa len, mať piate narodeniny a stráviť ich na onkológii bez darčeka, to sme nemohli dopustiť!

Želanie pre Maťka Čarného nám napísala jeho maminka, keďže on je ešte malý a nevie písať, ani čítať. "Rozhodla som sa napísať Vám, a poprosiť Vás o darček k narodeninám pre nášho Maťka. V pondelok 15. augusta oslávi svoje piate narodeniny, no nebude to v kruhu rodiny a dvoch starších bratov, ale pravdepodobne v nemocnici na onkológii v Bratislave."

Maťko sa tu lieči na onkológii od januára na Non- Hodgkinov lymfóm. "Ocitli sme sa tu nečakane po mojom podozrení na atypický zápal pľúc, kedy nás sanitka prevážala z detského oddelenia v Nitre rovno na onkológiu do Bratislavy," vraví pani Čarná.

Maťko je veselý, priateľský a energický chlapček, no v poslednej fáze liečby sa veľmi často neusmieva. Keďže je jeho tablet nefunkčný aj napriek oprave, hrá sa a pozerá rozprávky väčšinou na mamkinom mobile.

Jeho najobľúbenejšie rozprávky sú Máša a medveď, Tom a Jerry a Mr. Bean. Rád strihá a hrá na mobile pexeso a Mášu. "Viem, že to nie je veľmi originálny darček, no Maťkovi by spríjemnil dlhý čas strávený v nemocnici," vraví maminka. 

Bolo nám jasné, že nemôžeme maličkého oslávenca nechať bez darčeka v nemocnici a tak sme sa rozhodli Maťkovi tablet urýchlene zakúpiť. Doniesli sme mu ho rovno do nemocnice.

V tom čase mu akurát diagnostikovali cukrovku (zrejme z chemoterapie) a tak bol trošku nevrlý. Jeho myšlienky sa točili okolo jedla, na ktoré mal kvôli liekom zvýšený chuť. 

"Chcem papať," stále opakoval, ale na nič ponúkané nemal chuť. Rád by zjedol niečo sladké, čo však kvôli cukrovke nemohol. Maminka s ním mala svätú trpezlivosť, stále dookola vysvetľovať, aby ešte chvíľočku počkal na odber krvi (pri tejto predstave Maťkovu tvár skrivil plač), a že potom sa uvidí.

Na chvíľku stíchol, ale o chvíľu chcel znovu papať..

Tým, že sme mu priniesli tablet, postupne zabudol na všetky myšlienky okolo jedla a vrhol sa na hry. Zrovna tam bola jeho najobľúbenejšia, ktorú rád hrá a tak sa pohrúžil do hry a na jedlo zabudol :-) 

Skvelé! Tešili sme sa. A tablet sa veru oplatil aj dlhodobo: "Využívame ho skoro každý deň, práve pozerá Hornú Dolnú. Sme tu už skoro dva týždne a od nedele leukopenickí, štyri dni teplotujem a predtým ho zase trápili pichaním inzulínu a do prsta," vraví pani Čarná.

A s jedlom teraz majú práve opačný problém: Maťkovi už vôbec nechutí a nechce nič papať. Ach jaj.

Držíme palce, aby sa mu už polepšilo a aby mu dlhé chvíle v nemocnici čo najskôr ubehli. Dúfajme, že čoskoro bude môcť ísť domov na krátky oddych, a časom sa chvíle doma budú predlžovať... až bude vyhlásený za zdravého a zostane doma, pri svojej rodine.

Želanie splnené 15.8.2016

 

 

}); })(jQuery);