Pieskovisko a šmýkalka pre Alžbetku

on utorok, 17 jún 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Pieskovisko a šmýkalka pre Alžbetku

Alžbetka Pinterová (4) z Drahnova (okr. Michalovce), je iná ako ostatné detičky. "Kvôli jej chorobám a diagnózam je potrebné jej venovať veľa času - teraz sa učí rozprávať, chodiť."

Malá Betka má diagnóz veru veľa: detská mozgová obrna, vrodený hydrocefalus, epilepsia, Rettov symdróm a autizmus. Už len jedna z týchto diagnóz by dala rodičom zabrať, nieto ešte všetky naraz.

Alžbetka je uzavretá do svojho sveta a ťažko k nej preniknúť. Aj preto nie vždy môže ísť na detské ihrisko. A tým, že ešte nevie chodiť, sú možnosti ako ju zabaviť dosť obmedzené. 

Aby sa Alžbetka aspoň trošku vyhrala aj doma, maminka pre ňu vysnívala detské pieskovisko so šmýkalkou. Na ňom sa bude môcť hrať aj doma a maminka na ňu môže dávať lepší pozor.

Želanie sme sa rozhodli splniť. Hneď ako boli teplejšie dni, sme pre ňu pieskovisko so šmýkalkou vybrali, objednali a doručili rovno domov. Už koncom apríla jej prišlo domov, ale keďže ešte bolo chladnejšie počasie, mala ho chvíľu zmontované doma v izbe. Vôbec jej to však nevadilo, prehrala sa aj tam :-)

Akonáhle začali teplejšie dni, rodičia dali Betke pieskovisko a šmýkalku na dvor, kde si užíva slniečka a môže sa vyblázniť, koľko potrebuje.

"Ďakujeme, že ste urobili našej Betke radosť, potešili ste ju, a to veľmi," usmieva sa pani Pinterová. Rado sa stalo - statočná bojovníčka si to predsa zaslúži!

Želanie splnené 30.4.2014

}); })(jQuery);