Po páde mu nedávali šancu, ale Jakub zabojoval!

on sobota, 18 marec 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Po páde mu nedávali šancu, ale Jakub zabojoval!

Jakub Vizičkanič (15) z Topoľčian bol úplne obyčajný chlapec. Teda až dovtedy, pokiaľ v škole nespadol zo schodov. Vtedy začal boj o jeho život. 

Po prevoze na Kramáre upadol na dva mesiace do bdelej kómy. Prišiel o všetky reflexy na tele, bol prakticky mŕtvy.

"Napriek tomu, že mu nedávali žiadnu šancu na prežitie, on o svoj život zabojoval. Po pol roku povedal prvú hlásku, po roku sa postavil na nohy, po dvoch rokoch začal chodiť do školy, aj keď s asistentami," usmieva sa dnes už otecko, Peter Vizičkanič. 

Odvtedy Kubo podstúpil dlhý boj. Sedemkrát navštívil kúpele Kováčová, dvakrát centrum Adeli, hyperbarickú oxygenoterapiu absolvoval neuveriteľných 220 krát a v liečbe stále pokračuje... "Keď sa opäť naučil (po troch rokoch) bicyklovať, zistil, že jeho detský horský bicykel mu je už maličký. Preto sa s prosbou o splnenie želania obraciame na vás," napísal pán Vizičkanič. 

Jakub si želal nový bicykel alebo nový mobil. Ale keď sme mu volali, presne vedel, čo chce. "Asi každý teeneger by vzal mobil. Jakub ma ale usmernil. On túži po horskom bicykli. Možno aj preto, že sa roky opäť snažil naučiť bicyklovať. Zdalo sa, že mu to už nikdy nepôjde, ale po delfínoterapii sa to podarilo. V súčasnosti nemá bicykel, keď sa chce previezť, požičiava si bicykel od mamy," vraví pán Vizičkanič. 

Bicykel si vybral sám. A vďaka Milanovi Hruškovi zo Školy v prírode Kľačno s.r.o., sa jeho sen aj splnil, hoci naň chvíľu musel počkať. Napokon však bicykel našiel svojho majiteľa v Topoľčanoch a dorazil na správnu adresu. 

Jauku si ešte v ten deň pekne upratal izbu, aby mal bicykel čestné miesto a mal ho stále pri sebe. "To bolo riadne prekvapenie, keď prišiel zo školy domov a tátoša mal doma! Z bicykla má veľkú radosť. Pre niekoho obyčajné bicyklovanie, pre iného viditeľný posun vpred v boji s chorobou," usmieva sa ocko a syn pridáva jedno veľké: "Ďakujem!"

Kubovi prajeme, aby si na novom bicykli užil veľa šťastných kilometrov, a aby sa jeho život čím skôr vrátil do starých koľají, zaslúži si to!

Želanie splnené 15.3.2017

}); })(jQuery);