Počítač pre Sofinku, ktorá bojuje na onkológii

on streda, 20 november 2019. Posted in Chcel(a) by som mať

Počítač pre Sofinku, ktorá bojuje na onkológii

Sofka bola donedávna živé a zdravé dieťa, veľká športovkyňa, na svojom konte mala aj niekoľko športových výhier. Avšak do jej života náhle zasiahla choroba.

A hneď rovno onkologická... Všetko sa začalo nevinne bolesťami v krížoch. Koho by dnes neboleli kríže? Bola síce na to mladá, ale všetci dúfali, že o nič nejde a bolesť rýchlo prejde.

Avšak krátko po Veľkej noci sa Sofka už nedokázala ani postaviť. Nasledoval kolobeh vyšetrení a nečakaná diagnóza: Nádor na obličke, a žiaľ, aj v iných častiach tela.

Lekári zahájili liečbu. Bude dlhá a náročná - trvať by mala až do rok 2021. Sofku teda čaká ešte veľmi dlhá liečba a mnoho času stráveného v nemocnici...

Svoje želanie nám zaslala prostredníctvom sestričky na onkológii. "Ak by to bolo možné, chcela by som počítač, aby som si na ňom mohla písať úlohy," poprosila jemným hláskom.

A v ŽELAJ SI sme zhodou okolností jeden mali práve po ruke. V polke novembra sme ho doniesli Sofii na dennú kliniku, kde jej práve do žily tiekla prvá chemoterapia. Znášala to statočne, usmievala sa na nás a z notebooku sa naozaj potešila, hoci bol taký menší.

"Na úlohy postačí," usmiala sa na nás vďačne.

Notebook sme jej nainštalovali a zapli, a so Sofkou strávili príjemnú polhodinu. Ju ešte čakala dlhá cesta domov, ale lepšie je ísť domov, ako tráviť čas v nemocnici.

Prajeme jej, aby jej notebook dlho slúžil, ale hlavne, hlavne veľa zdravia a síl, aby vydržala náročnú liečbu, ktorú má pred sebou. 

Želanie splnené 13.11.2019

}); })(jQuery);