Pokladnička pre Katušku z onkológie

on nedeľa, 15 marec 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Pokladnička pre Katušku z onkológie

Katarínke Oslovičovej (4) z Dubovice zistili leukémiu 10. apríla 2014. Vplyvom chemoterapie sa ocitla na lôžku, pretože prestala chodiť. Rodičia ju polohovali a snažili sa, aby opäť začala robiť drobné krôčky.

"Pred Vianocami nám začala chodiť a stále bojuje rehabilituje, aby sa čím skôr mohla vrátiť medzi detičky do škôlky. Je to naše slniečko," hovorí maminka.

Je 13.3.2015, 8:25 hod., detská onkológia Košice - a na motorke - odrážadle "prifrčala" akčná 4-ročná pretekárka Katuška Oslovičová. Ani nie o tri minúty malé rozkošné dievčatko už dostávalo injekciu do chrbátika a nasledoval dvojhodinový kľud na lôžku.

Ako spomína mamina: "Katka bola častejšie chorľavá, mala zvýšené teploty, ktorým lekár neprikladal veľký význam, ale mne to nedalo a hľadala som príčinu. V apríli 2014 jej zistili leukémiu a začal sa kolobeh vyšetrení, náročnej liečby, chemoterapie."

Pri pohľade na túto úžasnú malú bojovníčku asi by nikto neveril, že ešte pred polrokom ležala na lôžku a bolo nutné ju polohovať. Asi najkrajší darček pre rodičov a blízkych bolo, keď pred Vianocami začala pomaličky chodiť. Dokonca sa stalo, že o štvrtej hodine ráno budila maminu, že ideme cvičiť.

Po cca dvoch hodinách bola opäť vo výbornej nálade, ktorú jej zlepšil darček od slečny Silvie z Košíc. Tá splnila Katkin sen - zakúpila jej detskú pokladníčku aj s výbavou. Za čo jej patrí veľká vďaka. Ešte predtým sme si dali s Katkou krátke interview, v ktorom sa pochválila, že sa rada parádi, nosí náramky a náhrdelníky (ktoré aj názorne ukázala a okomentovala), maminka jej lakuje nechty, .... proste "baba" so všetkou parádou. Veľmi rada sa hrá so starším bračekom Janíkom a predáva hrkálky svojej polročnej sestričky Marianky.

Katuška, keď zbadala pokladničku mala v momente plné ruky práce, pretože bolo nevyhnutné darček okamžite rozbaliť (čo nebolo jednoduché pri spúste drôtikov) a ešte dôležitejšie aj vyskúšať, vlastne okamžite predávať všetkým prítomným. Najlepším biznis partnerom v obchodovaní je mamina, tá od nej aj dostáva peniažky, aby mala predsa začo nakupovať. 

Katuške prajeme stále tak úžasnú náladu a veľa nádherných dní plných zdravia:-)

Želanie splnené 13.3.2015

}); })(jQuery);