Polárna základňa pre Mathiaska

on utorok, 21 október 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Polárna základňa pre Mathiaska

Príbeh Matthiaska Molnára z Bratislavy sa začal písať pred šiestimi rokmi, keď sa predčasne narodil v 36 týždni tehotenstva. Z pôrodnice ho pustili po šiestich dňoch, a maminke oznámili že drobček ma rozšírenú ľavú mozgovú komoru.

Nikto nevedel, čo bude. Začal sa kolobeh vyšetrení u neurológa. "Nevedeli nám povedať či bude mentalne alebo telesne postihnutý. Matthiasko sa neskoro začal pretáčať, štvornožkovať," hovorí pani Molnárová.

Nasledovali intenzívne rehabilitácie. "Zo začiatku sme cvičili Vojtovou metódou, potom sme prešli na Bobata a teraz už tretí rok intenzívne rehabilitujeme v Charis of Alatyr kde sa podarilo V. Fogelovi Matthiaska postaviť na barličky a pokúšame sa aj o samostatnú chôdzu," teší sa maminka.

Matthiasko vo voľnom čase veľmi rád stavia lego a preto aj jeho veľkým želaním bolo, aby dostal nove Lego Polárnu základňu. "Lebo základňu som ešte nikdy nedostal," vysvetlil nám s úsmevom.

"Ja si nemôžem dovoliť kúpiť Matthiaskovi toto lego a preto sa na Vás obraciam s veľkou prosbou či by sa dal tento sen splniť môjmu synčekovi," napísala jeho sen ku nám pani Molárnová.

Sníček sa vďaka ľuďom s dobrým srdcom podarilo opäť splniť. Matthiaskovi sme lego doniesli rovno domov a radosti nebolo konca - kraja! 

"Ja viem, čo to máte, ja viem," nedočkavo čakal v obývačke a doslova roztrhal obal, v ktorom bolo lego zabalené.

Kociek v ňom veru bolo viac než dosť!

"Koľko ich je! To zvládneš všetko poskladať?" čudovali sme sa.

"Maminka, pomôžeš mi?" spýtal sa Matthiasko.

"Jasné, pomôžem," usmiala sa.

A Matthiasko sa pustila skladať, pomoc maminky vôbec nepotreboval :-) "Mami, dávaš to zle, tie psíky majú ísť pred záprah a nie za neho," upozornil jemne maminku.

Kým sme odišli, už nás ani nevnímal. Skladal a skladal, a možno skladá až dodnes.. ak už ho neposkladal, čo je celkom možné.

Všetky legá, ktoré doteraz postavil, si ukladá na poličku, takže určite privíta aj nejaké ďalšie :-)

Želanie splnené 20.10.2014

 

}); })(jQuery);