Pomôcka pre Sandriku, ktorá ju naučí chodiť

on streda, 15 august 2018. Posted in Chcel(a) by som mať

Pomôcka pre Sandriku, ktorá ju naučí chodiť

Sandrika Duľová  (4) zo Spišskej Novej Vsi svoj príchod na svet začala dramaticky: narodila sa predčasne v 31.týždni s váhou len 900 gramov a výškou 35 centimetrov.

Aj preto svoje prvé dni trávila v nemocnici, v inkubátore a nie v náručí svojej maminky. Po troch nekonečne dlhých mesiacoch bola konečne prepustená domov z nemocnice.

Skorý príchod na svet však znamenal zdravotné problémy: v 4.mesiaci jej museli operovať pravú nôžku, v 11.mesiaci bola potvrdená epilepsia, reflux, porucha zrakového kontaktu. 

Aby sa jej stav zlepšil, už od troch mesiacov doma s maminkou cvičí Vojtovu metódu, neskôr aj bobata.

"Chodíme na rehabilitácie, cca od 2 rôčkov chodíme na hipoterapiu, plávanie, masáže. Veríme že tieto terapie pomôžu Sandrike posúvať sa vpred, kedže ešte sa sama ešte nedokáže posadiť," hovorí pani Ingrid Neumannová, maminka.

Sandrika sa rada hojdá na hojdačke, veľkú radosť má z poskakovania (samozrejme, za pomoci rodičov). 

"Keďže dcérka ešte nerozpráva a nevie vysloviť svoj sníček, tak ja jej maminka, snívam miesto nej, isto ju poteší a uvidíme úsmev na jej tváričke."

Želaním, ktoré pre dcérku vyslovila, bolo mať upsee, pomôcku na chodenie. V prvom momente sme žiadosť zamietli, pretože šlo o zdravotnú pomôcku, a tie my neplníme.

Maminka bola sklamaná. "Ďakujem za odpoveď, ktorá ma tak trošku sklamala. Asi rok som sa odhodlávala napísať Vám žiadosť o splnenie sna pre moju dcérku. Nepríde mi to ako zdravotná pomôcka, ale je na Vás komu splníte sen, možno až začne moja dcérka rozprávať tak sa ju opýtam čo je jej sen. Môj najväčší je, aby bola zdravá."

A v tomto okamihu nám podali pomocnú ruku z MISIE - projektu, kde celebrity na bicykloch zbierajú peniaze pre choré deti a rozhodli sa Sandre sen splniť.

Objednali vytúženú pomôcku a dali ju poslať Sandrike rovno domov. Od tej chvíle už spolu s maminkou nacvičujú chôdzu, a my pevne veríme, že sa postaví na vlastné nohy. 

Ďakujeme členom MISIE za pomoc, a Sandrike prajeme veľa veľa zdravíčka!

Želanie splnené v októbri 2017 

}); })(jQuery);