Potešili sme smutného bojovníka Matúška

on piatok, 28 október 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Potešili sme smutného bojovníka Matúška

Toto želanie nám prišlo od zdravotnej sestry, ktorá chcela potešiť statočného malého pacienta. "Máme na onkológii Matúša, tretíkrát ho operovali, lieči sa už vyše dva roky, dal by sa, prosím, zohnať pre neho tablet?"

Matúško Hiner z Ratnoviec pri Piešťanoch sa lieči na nádor na mozgu. Trpezlivo prechádza všetkými procedúrami, a na tváričke mu vidieť veľký smútok. Tablet by ho veľmi potešil, ale neodvážil sa si ho vypýtať.

Preto nám jeho sen prezradila zdravotná sestra a my sme neváhali a tablet mu zakúpili. Kto by nechcel potešiť tieto smutné očká?

Na onkológiu sme ho priniesli v deň jeho odchodu domov. Bol práve po zákroku a bol smutný. Hanbil sa, keď sme mu tablet vložili do rúk, a opatrne ho skúmal. Keďže ručičky mal trošku slabé, tablet sme mu rozbalili a nechali ho tešiť sa z darčeka.

Až po chvíli bolo vidieť, ako sa osmelil a začal sa na ňom hrať. Zdiaľky sme sledovali úsmev a sústredenie, ktoré sa zrazu objavili na jeho tváričke. Pri cudzích ľuďoch bol zjavne nesvoj, ale napokon sa predsa len osmelil.

"Ďakujeme za darček, veľmi ste nás potešili, ani sme netušili, že ho dostane tak skoro," usmievala sa maminka.

A Matúško napokon tiež vyslovil tiché "ďakujem", a ďalej sa venoval svojmu tabletu. Prajeme mu, aby bol v nemocnici čoraz menej a jeho úsmev bol stále viac širší a veselší. Lebo deti by sa mali usmievať, a nie trápiť v nemocnici.

Želanie splnené 3.11.2016

 

}); })(jQuery);