Prenosné rádio pre smutnú Denisku

on štvrtok, 17 september 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Prenosné rádio pre smutnú Denisku

Dievčina s krásnym slovenským menom Deniska Vidličková (12) pochádza z Keceroviec. Aktuálne sa však lieči na zhubné ochorenie na detskej onkológii v Košiciach.

Jej veselá povaha sa v dôsledku choroby zmenila. Deniska sa viac uzavrela do seba a ostala oveľa smutnejšia.

"Deniska prežíva v súvislosti s onkologickým ochorením ťažké obdobie. Má veľmi rada hudbu a spev, preto si želá rádio s mikrofónom, aby si mohla spievať do mikrofónu a aby mala radosť aj v tejto ťažkej životnej situácii," prezradila nám Monika Bačová, sociálna pracovníčka organizácie Svetielko pomoci, ktorá pre ŽELAJ SI spísala Deniskine želanie.

Ako dodáva, splnenie sna by potešilo aj rodičov, ktorí sa v súčasnosti aj kvôli dlhotrvajúcej chorobe svojej dcéry ocitli vo finančnej tiesni. Z rodiny totiž vypadol jeden príjem. 

Denisku sme sa rozhodli potešiť, a chvíľu sme si vymieňali maily smerom Bratislava - Košice, aby si sama vybrala rádio, ktoré by ju potešilo. Napokon si to pravé vybrala a my sme ho poslali do komunitného centra v Kecerovciach, kde ho Deniske osobne odovzdali.

"Presne niečo takéto som si želala," usmievala sa od ucha k uchu. Prenosné rádio má totiž aj systém karaoke a mikrofón, takže môže spievať, koľko jej hrdlo ráči.

Deniska, trénuj spev, a hlavne vyzdrav! A hádam sa vidíme aj na niektorom ročníku Superstar :-)

Želanie splnené 17.8.2015

}); })(jQuery);