Prenosný reproduktor pre Erika

on utorok, 01 júl 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Prenosný reproduktor pre Erika

Erik Borža z Paty (15) navštevuje 9 ročník základnej školy. V septembri nastúpil prvý deň do školy a od 3. septembra už ležal v nemocnici. Odvtedy sa lieči na onkológii v Bratislave na Kramároch. 

Lekári mu diagnostikovali Hodkinov lymfón s nudulárnou sklerózou. Liečba trvá už rok a ešte bude chvíľu trvať. "Keďže Erik nikam nechodí, väčšinu času trávi v nemocnici a doma, má oslabenú imunitu, s kamarátmi sa nestretáva, iba cez počítač, ktorý mu vypĺňa voľné chvíle. Má vysnívaný prenosný reproduktor," prezradila nám jeho maminka Eva Boržová. 

Pri plnení jeho sna nám pomohla aj pani Želmíra Orenčáková. Reproduktor sme doručili Erikovi, ktorý z neho mal veľkú radosť. "Ďakujem veľmi pekne!" tešil sa.

Má aj iné dobré správy: vyzerá to, že liečba zabrala, Erikovi začali rásť opäť vlasy a široko sa usmieva. Posledný deň školského roka opäť trávil zo svojimi spolužiakmi, s ktorými mal rozlúčkovú slávnosť. Ak všetko pôjde dobre, v poriadku nastúpi buď tento rok, alebo až ten ďalší, na strednú školu. 

Sme radi, keď môžeme napísať pozitívne správy. Prajeme Erikovi veľa veľa zdravia a pani Orenčákovej zo srdca ďakujeme za jej pomoc. 

Želanie splné 17.6.2014

}); })(jQuery);