Prívesný vozík za bicykel pre Lilku

on pondelok, 08 september 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Prívesný vozík za bicykel pre Lilku

Lydka Kubjatková (10) z Oščadnice sa narodila predčasne. V dôsledku prasknutých pľúc po narodení jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Má 10 rokov, a je to veselé dievčatko, ktoré chodí rado na kone.

"Lilka (ako ju maminka prezýva) zatiaľ chodí len s pomocou dospelej osoby alebo chodítka, čo je pri jej ochorení veľký úspech," hovorí jej maminka, pani Kubjatková.

Lilka má mladšiu sestričku Ninku, aj tá však žiaľ trpí nevyliečiteľným ochorením - neurofibromatózu. "Odkedy jej to zistili, je neustále sledovaná vo všetkých špeciálnych ambulanciách, pre tieto vyšetrenia aj hospitalizovaná a tiež s Lilkou absolvujú kúpeľnú liečbu."

Lilka chodí do školy už pár rôčkov, Ninka nastúpila len tento september. Rodina má ešte synčeka Jakubka, ktorý má osem rôčkov a je našťastie zdravý. Ninka si svoje želanie už do ŽELAJ SI napísala a bolo jej splnené.

Ostávalo splniť sen pre Lydku. Túžila mať prívesný šlapací vozík za bicykel. "Lilka sa nechce len voziť, chce byť aj aktívna a trošku pomáhať. Na šlapacom vozíku by sa mohla nielen voziť, ale by si aj precvičila slabé nožičky, ktoré jej viac spevnejú a možno už budú mať potrebnú silu, aby sa raz postavila na vlastné nohy.

Lilkin sen sa podarilo splniť ešte v lete vďaka MISII 03, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Rodina mala obrovskú radosť. "Posielam vám fotky Lydušky s vozíkom za bicykel. Odteraz môžeme celá rodinka chodiť na bicykel, je to úžasné. Ďakujeme darcom za takýto úžasný darček, ktorému sa naozaj tešíme všetci. Ďakujeme aj Vám za sprostredkovanie, naozaj sme veľmi radi tomuto vozíku, vďaka ktorému môžeme chodiť na výlety. Pozdravujeme Vás a želáme veľa, veľa splnených sníčkov a šťastných detičiek."

A my prajeme veľa veľa kilometrov  bez nehody a silnejšie nožičky, ktoré raz budú chodiť :-)

Želanie splnené 15.7.2014

}); })(jQuery);