Prváčik Jakubko sa lieči na onkológii

on streda, 22 jún 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Prváčik Jakubko sa lieči na onkológii

Jakubko Javorčík z Blatného má 7 rokov, je prvák na ZŠ a rád sa hrá rôzne hry. Je veľmi hravý, ale momentálne mu to zdravotný stav neumožňuje.

Jakubko sa totiž lieči na detskej onkológii v Bratislave na zhubný nádor mozočka. V nemocnici je v poslednom čase viac ako doma. Zatvorený v jednej izbe s dvoma ďalšími malými pacientami len na jednej posteli a s jedným televízorom nie je vľmi čo robiť.

"Jakubko rád pozerá rozprávky a hráva sa detské hry na počítači, ale keďže je viac v nemocnici ako doma, nemôže sa hrať ani tie," hovorí jeho maminka Mária Javorčíková. Aj preto sa jej synček, hneď sa dozvedel o organizácii ŽELAJ SI, rozhodol napísať nám svoje želanie - notebook.

Práve notebook však patrí k veciam, ktoré neplníme a máme to aj uvedené pri žiadosti. Jakubko si to však nevšimol, ale aj v tomto prípade nám (resp. jemu) , hviezdy priali. Zhruba v ten istý čas sa nám totiž ozvala Milka Podmajerská, ktorá kedysi so ŽELAJ SI spolupracovala. "Kúpila som si nový notebook a starší by som  rada venovala niekomu, kto ho potrebuje. Nič mu nie je, funguje výborne a ak by niekoho potešil, budem rada," povedala nám.

Jakubkovi vôbec nevadilo, že nejde o úplne nový model, lebo však svoju úlohu splní a nadšene súhlasil. Milkina kamarátka mu ho bola odniesť rovno domov a v týchto dňoch si už svoj notebook užíva v nemocnici na ďalšej liečbe. Môže sa hrať hry, učiť sa, písať si s kamarátmi, počúvať filmy, pesničky, či rozprávky. 

"Ďakujem," usmial sa a poďakoval. 

My ďakujeme Milke Podmajerskej, že myslela na druhých, pretože vďaka jej veľkému srdcu bolo splnené ďalšie detské želanie, za čo sme vďační :-)

Želanie splnené 10.6.2016

 

}); })(jQuery);