Radosť pre Sandru z onkológie v Košiciach

on pondelok, 27 október 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Radosť pre Sandru z onkológie v Košiciach

Sandra Stojková má deväť rôčkov a pochádza zo Slovenskej Vsi. "Cez prázdniny viac vysedávala, ako sa hrala, tak sme ju zobrali k doktorke. Po výsledkoch sme ostali veľmi zaskočení, smutní a zúfalí," hovorí pan Stojková.

Jej dcérke diagnostikovali leukémiu. Do školy už nenastúpila, namiesto toho ostala na detskej onkológii v Košiciach. 

Sandra pochádza zo štyroch súrodencov, má jednu staršiu sestru a dve mladšie. Maminka je so Sandrou v nemocnici a preto sa musela vzdať práce. Obáva sa, či kvôli tomu budú vládať hypotéku - všetko ostalo na jej manželovi, ktorý chodí do práce, aj sa stará o tri Sandrine sestry. "Všetko sa nám Sandrinou chorobou veľmi skomplikovalo. Chceli by sme Sandru potešiť a zakúpiť jej notebook, aby si aspoň mohla písať so spolužiačkami, pozerať si filmy a hrať sa, ale ani náhodou si to nemôžeme dovoliť," smúti pani Stojková.

V smútku je aj Sandra. "Nechápala som, prečo mi musia ostrihať moje krásne vlasy a prečo už nemôžem byť doma so svojimi priateľkami.

9-ročná Sandra pôsobí skromným a tichým dojmom. Veľmi rada kreslí, najradšej srdiečka. Rada chodí na prechádzky do lesa. Od augusta však je často na onkológii, najviac bola doma týždeň. S chorobou statočne bojuje, i keď jej chýbajú spolužiaci a najviac jej tri sestričky a šantenie s nimi.

Bolo nám ľúto nechať takúto prosbu o pomoc chladnou. Hoci ŽELAJ Si už notebooky neposkytuje, napadlo nás osloviť firmu SYSNET, v ktorej sedia šikovní ľudia s dobrým srdcom a počas Vianočných sviatkov vždy potešia pár detí elektronikou.

Opísali sme im Sandrin príbeh a oni sa rozhodli jej pomôcť - notebook zakúpili a my sme ho Sandre osobne doručili na onkológiu v Košiciach. Boli tam obe - maminka aj Sandre. A obe boli z darčeka - notebooku - veľmi prekvapené. "Obzvášť Sandra, ani len netušila, že mamina napísala. Odchádzala rozžiarená, radosť mala s darčeka aj z toho, že odchádza na pár dní domov. Prisľúbila, že napíše do Želajsi ako sa skamarátila s "novým členom rodiny"," hovorí naša dobrovoľníčka Renátka Sobotková.

Dúfame, že notebook bude dlho slúžiť, že sa Sandrino zdravie zlepší a ešte raz ďakujeme za notebook skvelým ľudom z firmy Sysnet!

Želanie splnené 24.10.2014

 

}); })(jQuery);