Maťko raz rakovinu porazil, ale znova sa vrátila

on pondelok, 03 apríl 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Maťko raz rakovinu porazil, ale znova sa vrátila

Martinko Szaraz (3) z Branča je veselý usmievavý chlapček. Usmieva sa, hoci trpí vážnou chorobou a lekárske prognózy nie sú dobré.

Martinko sa totiž lieči na neuroblastom. Prvá liečba zabrala a keď si rodičia mysleli, že už je z najhoršieho vonku, prišla krutá rana. "Bohužiaľ, keď sme si už mysleli, že sme nad chorobou zvíťazili, tak zaútočila druhýkrát... Prognózy sú proti nám," hovorí pani Szarazová, maminka.

Akutuálne je Martinko v starostlivosti detského hospicu Plamienok, aby nemusel toľko navštevovať nemocnicu. Napriek chorobe sa rád sa veľa usmieva, je to veľmi milý chlapček.

"Je to malý šibal, ktorý miluje policajtov, hasičov, sanitky a všetko čo má majáky," usmieva sa maminka.

Aj preto Maťkovým snom bolo mať policajnú motorku, ktorá bliká a má májak. V ŽELAJ SI sme našli a zakúpili model, ktorý bol pre neho ako stvorený a motorku sme mu zakúpili a poslali domov. A z fotiek vidno, ako veľmi sa tešil :-)

Hoci nemá toľko síl, aby sa vládal na nej dlho voziť, musí ju mať pri postieľke, aby večer pri nej zaspával a ráno ju zase uvidel. Je to pre neho veľká motivácia ďalej bojovať. Lebo zázraky sa stávajú. V to my v ŽELAJ SI veríme.

"Je to teraz pre neho hnací motor," vraví maminka. "Ďakujeme."

Rado sa stalo, Martinko. Bolo nám cťou potešiť ťa, a spoznať ťa na tvojej životnej ceste.

Želanie splnené 25.3.2017

}); })(jQuery);