Riškov sedací vak dorazil a potešil :-)

on utorok, 08 apríl 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Riškov sedací vak dorazil a potešil :-)

Riško Kapusta (12) z Blesoviec patrí k deťom, ktoré sú trochu iné. Riškova diagnóza je porucha autistického spektra. Tieto poruchy patria k najzávažnejším poruchám detského mentálneho vývoja. 

Duševný vývoj dieťaťa je narušený hlavne v oblasti komunikácie, v oblasti sociálneho správania a v predstavivosti. Riško teda patrí k deťom, ktoré si nevedia dobre vybudovať vzťahy medzi priateľmi či blízkymi, málo rozpráva, občas sa hnevá. Rád je pri svojej maminke.

Čo nám o ňom maminka prezradila? "Riško navštevuje autistickú triedu v Topoľčanoch. Je nehovoriaci, ale veľmi prítulný. Aj keď je často uzatvorený vo svojom svete, veľmi rád pozerá svoje obľúbené rozprávky a "leňoší" pred televíziou."

Riškov sen nám prišiel ešte vlani, a tak si na jeho splnenie veru chvíľu počkal. Ale veru, vďaka ľuďom s dobrým srdcom sa podarilo splniť aj tento sen! A čo si vlastne Riško prial? "Koberec s rozprávkovým motívom, lebo sa rád plazí, alebo vak na sedenie."

Voľba nakoniec padla na vak, ktorý poputoval rovno k Riškovi domov, aby splnil jeho sen.

Hoci nevie povedať ďakujem, ani sa neusmieva, vidieť, že sa mu vak páči. Často na ňom polihuje a sedí, pozerá z neho televíziu a rád sa na ňom váľa. Sme radi, že sa aj on dočkal splnenia svojho sna a prajeme, aby mu to príjemné sedenie vydržalo čo najdlhšie :-)

Želanie splnené 12.3.2014

}); })(jQuery);