Robka potešil herný tablet

on štvrtok, 25 september 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Robka potešil herný tablet

Robko Funfálek (12) z Lužianok je ukecaný, veselý chlapec, ktorého zaskočil osud v máji 2014. Zrazu sa nečakane ocitol na detskej onkológii. Diagnóza znela: akútna lymfoblastová leukémia.

"Robko má rád zvieratá a veľmi trpí, že sa počas liečby nemôže s nimi hrať," prezradila nám pani Funfáleková. Na onkológii totiž zvieratká nie sú dovolené a kvôli slabej imunite má zakázané sa s nimi hrať aj doma.

Čo má ešte Robko rád? "Veľmi rád športuje: bicykluje, korčuľuje a ako všetky deti má rád PC a hry. Liečbu znáša s úsmevom aj vďaka tomu, že sa môže hrať na staršom notebooku, lebo tablet mu pokazila sestra," hovorí maminka.

A tu je práve ten "pes zakopaný", ako sa hovorí. Robkov tablet nechtiac pokazila mladšia sestrička a jemu veľmi chýba. Pri dlhodobom pobyte v nemocnici pritom elektronika robí divy - vďaka tabletom a počítačom sú deti v dlhodobom spojení so svojimi kamarátmi, okolitým svetom, a rôznymi hrami môžu zabiť nudu. Čas im potom ubehne oveľa rýchlejšie, ako keď len sedia na posteli a pozerajú televízor.

Robko nám teda napísal svoje želanie, ale nečakal, že sa splní tak rýchlo. Vďaka firme J&T Real Estate, ktorá mu herný tablet takmer okamžite po zaevidovaní želania zabezpečila, sa jeho sen splnil tak rýchlo, ako ani nedúfal.

Tablet sme mu boli osobne odniesť na detskú onkológiu v Bratislave. A prišiel mu akurát vhod, pretože kvôli chemoterapii mal veľmi málo bielych krviniek a bol zatvorený v izbe s leukopenickým režimom. Počas nízkej imunity nemôže z izby vychádzať ani len na chodbu a preto sa veľmi nudil.

"Ďakujem," potešil sa tabletu, keď sme mu ho odovzdali a hneď ho aj začal rozoberať. O pár minút neskôr nás už nevnímal, lebo sa ponoril do štelovania nového tabletu.

"Koľko je hodín? Kde sa nastavuje jazyk? Ukážte, nech si vás odfotím," vydával nám "príkazy" a zároveň prstom ťukal na obrazovku.

Chvíľu sa s nami ešte rozprával, ale onedlho sa už ponoril do sveta fantázie takmer si ani nevšimol, keď sme odišli :-)

Sme radi, že sa nám vďaka firme J&T Real Estate podarilo urobiť Robkovi radosť a veríme, že mu tablet bude ešte dlho slúžiť. Prajeme všetci skoré uzdravenie, Robko!

Želanie splnené 23.9.2014

}); })(jQuery);