Samko bude rok doma, potešil ho Xbox

on pondelok, 28 apríl 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Samko bude rok doma, potešil ho Xbox

Samko Furiel má 12 rokov a pochádza z Dlhej nad Oravou. Vlani v marci začal byť veľmi unavený a keď prespal celý deň a celú noc, rodičom sa to nezdalo. Išli s ním k doktorovi a diagnóza ich vystrašila - leukémia.

Samko dostal veľmi silnú chemoterapiu a choroba sa na chvíľu zažehnala. Avšak už mesiac po náročnej liečbe sa vrátila opäť a Samkovi neostávalo nič iné, len podstúpiť transplantáciu kostnej drene. Z nemocnice v Banskej Bystrici tak poputoval až do ďalekej Bratislavy.

Samko na darcu nemusel dlho čakať, vhodným darcom sa totiž ukázala priamo jeho staršia sestra. Samko má ešte aj staršieho brata - a práve on do ŽELAJ SI napísal Samkov sen. 

"Môj brat Samko je už po transplantácii kostnej drene. Po prebojovaní sa z nemocnice bude pokračovať v domácej liečbe, ktorá bude trvať niekoľko mesiacov a nebude sa môcť hrať s kamarátmi bude musieť voľný čas tráviť doma."

Čo by mu teda doma pomohlo zahnuť nudu? " Veľmi rád hrá rôzne hry na PC alebo pozerá animované filmy. Jeho veľkým želaním je Xbox na ktorom môže hrať rôzne novinky, ktoré Xbox ponúka - deti v nemocnici sa na ňom hrali a jemu sa to veľmi zapáčilo."

Keďže snov s xboxami sa nám ozvalo naraz niekoľko, nevedeli sme, či bude v našich silách tieto sny rýchlo splniť. Pretože však išlo o onkologicky choré deti, rozhodili sme siete a požiadali známych o pomoc. Pani Zbrášová oslovila niekoľko firiem a z firmy Gigastore sa rozhodli Samkovi želanie splniť, čo nás, ale hlavne jeho, veeeľmi potešilo :-)

Samkovi sme doniesli xbox rovno do nemocnice, kde mal pravidelnú trojtýždňovú kontrolu. Našťastie, výsledky mal dobré a všetci dúfajú, že to tak dlho ostane. O tom, že jeho želanie bude splnené, sme mu nič nepovedali, pretože sme to chceli uhrať na prekvapenie. A tak keď sme Samka zbadali vo dverách nemocnice, strčili sme mu do ruky xbox s otázkou: "Prosím ťa, chlapče, môžeš nám to na chvíľu podržať?!"

Samko ostal prekvapený, chvíľu sa pozeral na nás, chvíľu na xbox, potom pochopil a spýtal sa: "To je pre mňa??"

"Ok, odhalil si to, je to pre teba!" smiali sme sa, Samko ešte viac a jeho ocino si dojatím stieral slzu v oku. Nečudo, po mesiacoch trápenia prichádzajú pozitívne správy, a Samko dostal vytúžený darček. Konečne mu dorástli vlasy, má viac energie a výsledky má dobré. Vďaka firme Gigastore sme ho mohli ešte aj potešiť splnením sna.

Samko si vzal svoj Xbox do rúk a nasadol s ním do auta. Ledva vydržal trojhodinovú cestu domov, aby si mohol vyskúšať. Veríme, že s pomocou Xboxu mu ten rok, ktorý musí stráviť doma, ubehne oveľa rýchlejšie. A samozrejme, veríme, že výsledky v nemocnici budú už len dobré. Veľa zdaru, Samko!

Želanie splnené 25.4.2014

}); })(jQuery);