Sárke ste pomohli s mliečkom

on piatok, 07 február 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Sárke ste pomohli s mliečkom

Drobunká Sárka Janíčková sa narodila len pred niečo vyše rokom - 18.12.2012. Všetko bolo v poriadku, až kým si maminka nevšimla jej nafúknuté bruško a nadmerné zvracanie. Okamžite s ňou išla k detskej pani doktorke, ktorá Sárku poslala na vyšetrenie.

Na vyšetrení Sárke jej našli ložiská a oznámili, že má ísť s dcérkou na hospitalizáciu do Banskej Bystrice - na onkológiu. Nemilosrdný verdikt znel: zhubný nádor kôry nadobličky s mnohopočetnými metastázami.

"Hrozne som plakala a bála sa, pretože aj so starším synom sme si od narodenia prežili ťažké obdobie. Mal ťažkú anémiu s podozrením na leukémiu a absolvoval veľa vyšetrení a bol aj hospitalizovaný. Neželám ten pocit nikomu," hovorí so smútkom v hlase Kamila Janíčková.

Pri dcérke sa kolotoč vyšetrení rozbehol znova. "Od apríla minulého roka ,keď mala Sárka štyri mesiačky, absolvovala kopec vyšetrení: odber kostnej drene, biopsiu pečene, MIBG vyšetrenia, odbery, cievkovanie a mnoho ďaľších. Má za sebou vážnu operáciu, kde jej bola odstránená ľavá nadoblička. Podstúpila aj štyri cyklusy chemoterapie.

Sárkina mama požiadala ŽELAJ SI v mene dcérky o mliečko Beba 4, pretože to je jediné mliečko, ktoré malej princeznej chutí a ona pri zvýšených nákladoch s liekmi a nízkej materskej máva občas finančné problémy. A keďže ŽELAJ SI sleduje aj množstvo mamičiek, rozhodli sme sa dať prosbu o pomoc na našu facebook stránku. A neuveríte, správa sa veľmi rýchlo šírila a už onedlho mala Sárka dosť mliečka na ďalšie mesiace. 

"Ďakujeme Vám všetkým úprimne zo srdca za mliečka pre Sárku. To sa nedá ani opísať, ako som bola milo prekvapená, koľko ľudí sa ozvalo. ĎAKUJEME Vám!" usmieva sa pani Janíčková.

Drobnej sladkej Sárke prajeme, aby výsledky boli už len dobré a aby už nemusela chodiť na vyšetrenia do nemocnice. Prajeme jej veľa zdravia v roku 2014 i v ďalších rokoch!

Želanie splnené 1.2.2014

}); })(jQuery);