Kúpili sme sedací vak pre Hanku

on štvrtok, 20 august 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Kúpili sme sedací vak pre Hanku

Drobná a veselá Hanka Drgoňová z Jaslovských Bohuníc sa narodila predčasne, v 32. týždni. Keď mala rok, určili jej diagnózu detská mozgová obrna. Hanka nedokáže sama stáť ani chodiť, len za pomoci. 

Hlavičku má ale dobrú, preto už navštevuje prvý ročník na Základnej škole v Jaslovských Bohuniciach. "Do školy sa každé ráno veľmi teší, má rada spolužiakov, deti a pani učiteľka jej pomáhajú," prezradila maminka.

Teraz už má skoro 7 rokov a v čase, keď si ku nám napísala svoje prvé želanie, bolo jej snom mať maličký súkromný koncert Spievankova alebo Fíha tralala v škôlke. Zhodou okolností však Hanka práve krátko po napísaní želania dostala svoj prvý epileptický záchvat.

Nečakane sa utiahla do seba a začala sa trochu báť ľudí. Maminka sa preto rozhodla, že Hankine želanie zmení - jej novým sníčkom bolo mať sedací vak.

Spoločne sme vybrali ten, ktorý by jej najviac sadol, a ktorý sa jej aj najviac páčil. Farbu si vybrala priamo Hanka.

Vak sme objednali a doručili ku nej domov. Radosť mala veľkú a úsmev na celej tváričke prezdobil všetky fotky. "Za celú rodinu sa chcem poďakovať za to, že ste potešili našu Hanku a tým vlastne aj nás. Je to naše slniečko, vidno to na fotke. Ešte raz moc ďakujeme a tešíme sa, že takto určite pomôže a potešíte viacero detí."

To dúfame, že áno.. Naša pomoc sa bude pomaly blížiť k tisícke splnených snov a to už len bude veeeeľká oslava!!  

Hanke prajeme, aby sa vďaka rehabilitáciám raz postavila na vlastné nôžky, a prajeme jej veľa veľa splnených snov.. A zdravia, samozrejme!

Želanie splnené 12.8.2015

 

}); })(jQuery);