Sen sa stal skutočnosťou: bicykel pre Jakubka

on pondelok, 08 december 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Sen sa stal skutočnosťou: bicykel pre Jakubka

Jakubko Vincze (7) z Bratislavy sa narodil predčasne s váhou 910 gramov. Mal hodnoty, pri ktorých sa neprežíva. Hneď na začiatku mu diagnostikovali zdeformované obličky, v piatich mesiacoch ho operovali. 

"Má plastiku na obličke, ďalšiu má tiež zdeformovanú," hovorí maminka Ivana Vinczeová. Problémy so zdravím pretrvávali aj neskôr: potom bol Jakubko aj chudokrvný, pridružili sa aj chlapčenské problémy- stále niečo. V piatich rokoch mu diagnostikovali detský autizmus s ADHD.

"Jakubko je hyperaktívny, má strašne veľa energie: chodí na plávanie, korčuľuje, kolobežkuje. Bol by veľmi šťastný, ak by mohol mať aj bicykel. Zo starého už vyrástol a na nový nemáme. Budú potrebné určite na začiatku kolieska /aj ked bicykľovať vedel, ale už dlhšie na ňom nesedel," hovorí pani Vinczeová.

Jeho sníček si u nás našli a rozhodli sa splniť dobrí ľudia zo spoločnosti Orange, ktorí sa v septembri tohto roku zapojili do Európskeho týždňa mobility. Každý, kto sa počas tohto týždňa odfotili na ceste do alebo z práce s dôkazom, ako podporil myšlienku ETM, daroval 1 euro na kúpu bicykla pre Jakuba. Zamestnanci spoločnosti Orange tak spoločne prispeli na kúpu bicykla pre Jakubka, ktorého odovzdanie sa chvíľu, žiaľ, pozdržalo, pretože nečakane zomrel otec pani Vinczeovej, Jakubkov starký..

S bicyklom pre Jakubka do rodiny prišlo konečne aj trochu radosti: „Odovzdanie darčeka pre malého Jakubka prebehlo nad naše očakávania. Malý Jakubko sa strašne tešil, rovnako ako jeho milá mamička, od ktorej sme o pár dní neskôr dostali aj ďakovný mail. Preto veríme, že sme snáď pomohli dobrej veci, hovorí pani Lucia Vadovičová z Orange.

Nie snáď, ale určite áno! Jakubko mal veľkú radosť a tešil sa, že konečne môže opäť jazdiť na bicykli. A ak nie je škaredé počasie, jazdí na ňom i dnes :-)

Ďakujeme firme Orange za pomoc pri splnení sníčka a v mene Jakubka za krásny darček !

Želanie splnené v novembri 2014

}); })(jQuery);