Sheronke sa choroba vrátila, túžila po bicykli

on štvrtok, 20 november 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Sheronke sa choroba vrátila, túžila po bicykli

Sheronka Chromá zo Sečoviec má už päť rokov, a z toho dva sa lieči na onkológii, kde si toho už veľa prešla. Mala dve operácie, transplantáciu kostnej drene, ožiarka, ale nič z toho jej veľmi nezabralo. 

Polroka po ukončení liečby sa jej opäť vrátili metastázy, ktoré sa dostali až do lebky. Liečba nezabrala a tak Sheronka musí bojovať ďalej. Spolu s rodičmi pravidelne cestuje každé dva týždne cez celé Slovensko do Bratislavy, kde sú najmodernejšie prístroje a kde sa robia všetky náročnejšie procedúry.

"Mysleli sme si, že liečbu už máme za sebou. Ale žiaľ, začíname všetko znovu od začiatku, najprv s chemoterapiou. Je to pre nás veľmi ťažké a hlavne pre Sheronku, ktorá stále bojuje o svoj život. Veríme, že jej pánboh pomôže," hovorí pani Horvátová, jej mama.

Sheronke sme už raz želanie plnili - pri prvej liečbe. Dostala od nás vysnívaný Barbie domček a Barbinu.

Sheronka strašne túži po bicykli, ale rodičia dávajú všetky peniaze na jej liečbu a pravidelné cesty do Bratislavy. Nemôžu si jej dovoliť splniť ani tento malý sníček. Keďže sa jej choroba vrátila, rozhodli sa teda znovu napísať do ŽELAJ SI a požiadať o bicyklík.

Jej želanie si u nás hneď našlo svojho priaznivca. Sheronkin sen sa rozhodla splniť Anna Karolina Schmiedlová z Košíc, ktorá pre ňu vytúžený bicyklík zohnala a bola ho odniesť priamo ku nej domov. Zo srdca jej za to ďakujeme.

12. novembra sa tak splnil Sheronkin veľký sen. "Veľmi sa tešila. Aj keď včera dostala šteniatko- takže to bola priorita. Celá rodina bola veľmi milá. Bolo to super, určite na budúce splním sen aj niekomu inému," usmieva sa pani Schmiedlová z Košíc (na foto).

Sme radi, že to bolo super :-), a budeme ešte radšej, keď Sheronke liečba zaberie. Držíme jej veľmi palce!

Želanie splnené 12.11.2014

}); })(jQuery);