Silvii v nemocnici ukradli mobil, už má nový

on utorok, 23 august 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Silvii v nemocnici ukradli mobil, už má nový

Silvia Šoltýsová z Prešova má sedemnásť a študuje grafiku na Technickej škole v Prešove. V septembri po ročnej pauze nastúpi do 3. ročníka. 

Druhý ročník si v škole neužila, nakoľko celý školský rok sa liečila a striedala pobyt na Detskej onkológii v Košiciach s pobytom doma, kde sa o ňu s láskou stará mamina.

Od minulého leta si prešla ťažkým obdobím, keď nevládala ani len vstať z postele, podrobila sa chemoterapii, prišla o vlasy, absolvovala zákrok - zaviedli jej katéter, neustále berie lieky a teší sa z každého dňa:)

S triednym učiteľom komunikovala cez mobil, e-maily, podobne aj na vypracovanie zadaní a úloh do školy bol jej najdôležitejším pomocníkom mobil. Bohužiaľ, koncom júna počas hospitalizácie na Detskej onkológii jej v noci mobil ukradli. "Raz v noci bol niekto kradnúť po izbách a mne ukradli telefón. Bez telefónu nemôžem fungovať, pretože sa každý deň musím spojiť s triednym učiteľom a spolužiakmi, aby som dostala úlohy a prešla do ďalšieho ročníka," smúti Silvia, ktorá sa zodpovedne učí aj v nemocnici.

Zo straty mobilu bola veľmi nešťastná, pretože všetky projekty a práce do školy v ňom mala uložené. Keďže náklady na lieky sú vysoké, rozhodla sa napísať do ŽELAJ SI a poprosiť o nový mobil. "Veľmi pekne by som vás chcela poprosiť o telefón značky LG NEXUS 5X. Je to moje jediné želanie," napísala. 

Vďaka skvelej spoločnosti GIGASTORE sa jej sen splnil a Silvia sa dočkala super mobilu, ktorý ju strašne potešil. Stratené projekty jej nenahradí, ale má aspoň vďaka čomu študovať. Potešila sa aj jej maminka. "Keď Silvinka vyzdravie a pôjde von s kamarátkami, budem jej môcť kedykoľvek zavolať a skontrolovať ju," hovorí.

Momentálne Silvia chodí do Košíc na pravidelné kontroly, robia jej pravidelné odbery krvi, čaká na lumbálnu punkciu. Výsledky nie sú moc priaznivé, no s podporou rodiny zvláda liečbu statočne a dúfa a pevne verí, že určite všetko dobre dopadne.

Želanie splnené 22.8.2016

}); })(jQuery);