Simonka má len tri rôčky a desať operácií za sebou

on utorok, 03 november 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Simonka má len tri rôčky a desať operácií za sebou

Simonka Hambálková (3) z Piešťan sa narodila s vážnou diagnózou: atrézia ezofágu - nedorástol jej pažerák a nespojil sa so žalúdkom.  Aj preto rok nemohla vôbec jesť ústami. 

Neskôr sa k tejto diagnóze pridružila vrodená vada na srdiečku, podozrenie na neurologické ochorenie, a ako "bonus" chronický zápal pľuc. Na jej vek je to viac než dosť. Napriek tomu je Simonka usmiate dievčatko, ktoré je veselé a máva dobrú náladu. 

A pritom si prešla noazaj všeličím! "Za prvý rok života bola desaťkrát operovaná - desiata operácia bola spojenie žalúdka s pažerákom - veľmi veľa krát bola pod rontgenovým žiarením, v opakovaných narkózach. Mesiac bola v umelom spánku," spomína maminka na ťažké chvíle, ktoré s dcérkou prežila.

Simonka má jazvy po operáciach po celom brušku a hrudníku, veľmi veľa krát napichávané cievy, oslabenú imunitu, nesmie byť ani zaočkovaná.. V dýchaní jej veľmi pomáha soľná jaskyňa, do ktorej pravidelne chodieva.

Aj preto si napísala ku nám svoj sen: návšteva soľnej jaskyne. A vďaka pánovi Sladkému sa jej sen veľmi rýchlo splnil - získala päť vstupov do soľnej jaskyne v Piešťanoch. Maminka je spokojná, že môže naďalej posilňovať dcérkine zdravie, a Simonka sa zase teší, že sa jej v jaskyni lepšie dýcha. Rada v nej trávi čas a do jaskyne chce aj s maminkou chodiť dlhodobo po celý rok.

Ako bonus sme jej vybavili aj pár procedúr v Piešťanských kúpeľoch. Simonke prajeme, nech jej zdravie silnie a silnie, až dorastie na krásnu zdravú mladú slečnu, ktorá nebude mať žiadne zdravotné problémy. 

Želanie splnené 5.10.2015

}); })(jQuery);