Simonka s nádorom na očku miluje hudbu

on nedeľa, 18 júl 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Simonka s nádorom na očku miluje hudbu

Simonka je 3 ročné dievčatko, ktoré sa dlhodobo lieči na klinike detskej hematológie a onkológie v Bratislave. Narodila sa ako úplne zdravé dieťatko, avšak v druhom roku života si jej mamina začala na Simonke všímať zvláštne veci.

,,Mala som pocit, že dcérka prestáva vidieť. Často sa stávalo, že napríklad buchla do stoličky, ktorú nevidela, alebo vrazila do steny. Tiež som si všimla, že sa jej mení farba zreničky a jej očko divno reaguje. Hneď som volala očnej lekárke, ktorá nás na nasledujúci deň objednala.“

Očná lekárka síce nepovedala mamine, o čo sa jedná, ale ihneď poslala Simonku na očné oddelenie na onkológiu do Bratislavy, kde už padol jasný verdikt. Simonku sem prijali dňa 5.2.2020 a začali ju liečiť pomocou chemoterapie.

,,Simonka chemoterapiu zvládala naozaj veľmi dobre, nebola ani príliš oslabená, ani nevracala. Jedine vlásky jej vypadali. Je to naozaj silné dievčatko, ktoré nadovšetko milujem.“

Chemoterapia síce Simonke zachránila jedno očko, ale o druhé, žiaľ, prišla. Očko jej museli zobrať a zastaviť tam rast nádoru. Dostala namiesto neho protézu. Situácia bola až donedávna zlepšená, avšak na poslednej kontrole, ktorú máva každý mesiac pod narkózou, zistili, že ani druhé očko už nie je úplne v poriadku. A tak si musí Simonka prejsť ďalšou chemoterapiou. Jej mamina dúfa, že všetko dobre dopadne a chemoterapia naozaj pomôže.

A čo Simonku naozaj teší? "Simi miluje Mira Jaroša a jeho pesničky, dokáže ich počúvať a pospevovať si celý deň. Aj preto snívala najmä o koncerte svojho obľúbeného speváka." 

To však žiaľ kvôli pandemickej situácii nebolo možné zorganizovať a tak sme Simonke poslali tablet, ktorý nám venovala spoločnosť ALZA a potešili ju ním. Simonka si na tablete môže pozerať a pospevovať pesničky hlavne vtedy, keď trávi čas v nemocnici, kde jej vďaka nemu určite rýchlejšie ubehne čas.

,,Dcérka sa z tabletu veľmi potešila, práve sme sa sťahovali a keď sme vybavovali v novej domácnosti veci, rovno som jej dala aj tablet. Očká jej žiarili a hneď ho išla vyskúšať. Veľmi pekne ďakujeme spoločnosti Alza a samozrejme aj vašej nadácií za sprostredkovanie tohto darčeka. Verím, že dcérke chemoterapia pomôže a nepríde aj o druhé očko, toho sa teraz bojíme najviac.“

Na fotografiách vidno, aká je Simonka krásne a usmievavé dievčatko. Želáme rodinke všetko dobré a Simonke veľa síl.

Želanie splnené 5.7.2021

}); })(jQuery);