Šimonko dostal trojkolku, aby mohol chodiť von

on pondelok, 15 august 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Šimonko dostal trojkolku, aby mohol chodiť von

Šimonko Henček zo Spišskej Novej Vsi bude mať štyri rôčky, a trpí na viacero vážnych diagnóz. Narodil sa s vrodenou vývojovou vadou na mozgu, lisencefáliou. 

Okrem toho trpí aj následkami detskej mozgovej obrny a epilepsiou. Každý ďalší záchvat zhorší jeho zdravotný stav. Šimonko nechodí a tak milované prechádzky po vonku absolvuje v špeciálnej trojkolke.

"Šimonko má obrovskú radosť z vozenia v trojkolke po vonku. Avšak rýchlo rastie a tá, ktorú tak rád používal, mu je už malá. Špeciálne trojkolky sú nesmierne drahé a nemôžeme si ju dovoliť," hovorí jeho teta Miriam Regecová. "Našla som trojkolku, ktorá by mu napriek jeho zdravotným komplikáciám vyhovovala. Ak by ste vedeli splniť Šimonkovi toto želanie, viem, že by ho radosť z vozenia sprevádzala celé leto."

Zaslala nám link na trojkolku Cangoroo, ktorá vyhovovala aj bezpečnostným požiadavkám, keďže Šimonko sa nevie udržať sám v trojkolke a je treba ho bezpečne pripnúť.

Vďaka darcovi sa Šimonkov sen splnil veľmi rýchlo. Trojkolku pre neho zakúpil takmer ihneď, avšak viac ako mesiac sa muselo čakať na doručenie z obchodu, keďže im neprišla na sklad. Už v júli však mal Šimonko konečne trojkolku doma.

A maminka sa veľmi tešila: "Darcovi nesmierne ďakujeme za splnenie sna pre Šimonka. Veríme, že sa mu tento jeho šľachetný skutok mnohonásobne vráti. Trojkolka spestrí naše letné dni a bude robiť veľkú radosť nášmu synčekovi. Vážime si aj prácu členov organizácie Želaj si, že im nie je osud detí s ťažkým zdravotným stavom ľahostajný, a že každým splneným snom vyčaria detičkám úsmev na tvári."

Želanie splnené 15.7.2016

 

}); })(jQuery);