Skladacia žinenka pre ležiacu Zojku

on piatok, 10 marec 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Skladacia žinenka pre ležiacu Zojku

Zojka Klapačová z Prešová má päť rôčkov, ale stále nechodí, ani nesedí. Jej stav spôsobila detská mozgová obrna (pridusenie pri pôrode), kvôli ktorej ostala len ležiacim pacientom. 

Zojka nesediaca, nechodiacia, nerozpráva. Okrem toho ju trápia aj ine pridružené ochorenia ako epilepsia, neurogénny močový mechúr, problémy s obličkami, skolióza, luxácia bedra, reflux. 

"Napriek všetkým problémom je to naše usmievavé slniečko, pre ktoré sa snažíme robiť všetko, čo sa dá. Zojka trávi väčšinu času cvičením a ležaním na brušku a hraním sa. Veľmi by sa potešila super žinenke, ktorú sme objavili, ale je žiaľ, pre nás finančne náročná," hovorí maminka Bibiana Klapačová.

Žinenka má pestré farby, čo by jej stimulovalo slabý zrak a zároveň je z materiálov, ktoré nie sú studené, aby sa predišlo zápalom obličiek. Tiež je vyrobená z nezávadných materialov. "Zojke by sa teda na nej super váľalo a ležkalo, a nemusela by som sa báť, či nespadne a neublíži si," vraví pani Klapačová. 

Vďaka dobrým anjelom, ktorých je na Slovensku plno, sa podarilo splniť aj Zojkin sníček. Dnes sa už môže tešiť z novej žinenky, na ktorej leží, aj sa hrá. Jej zdravotné problémy nevyrieši, ale uľahčí jej život. Môže na nej odpočívať, aj cviciť, aj sa hrať.

Zojke prajeme, aby sa jej zdravotný stav krôčik po krôčiku zlepšoval, a rodičom želáme veľa trpezlivosti pri náročnej liečbe a nekonečných rehabilitáciách. Krôčik po krôčku smerujú k zlepšeniu Zojkinho stavu, čaká ich však ešte ďaleká cesta. 

Želanie splnené 6.3.2017

 

}); })(jQuery);