Šľachetný sen: Prišla o syna, splnila sen dievčatku

on utorok, 22 december 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Šľachetný sen: Prišla o syna, splnila sen dievčatku

My v ŽELAJ SI máme radi šľachetné sny. A takým bezpochyby je aj sníček Evky Malinovej a veľké srdce pani Rodákovej, ktorá jej ho splnila. Na pamiatku svojho syna...

Evka Malinová má desať rokov, pochádza z Martina a lieči sa na Ewingov sarkóm - onkologické ochorenie. Svoj sen nám napísala pred niekoľkými mesiacmi. "Priala by som si mať koňa, hoci plyšového, ale veľkého. Ba dokonca by mohol byť aj živý poník. Milujem kone a ostatné zvieratká."

Vy, čo nás pravidelne sledujete, viete, že nemáme s darovaním živých zvieratiek dobré skúsenosti a preto sme spočiatku váhali, čo so sníčkom robiť. Potom sa nám ozvala pani Rodáková, ktorá bola rozhodnutá jej veľkého plyšového koníka kúpiť. "Živého by som jej nekúpila, viem, čo je s ním starostí."

A tak sme sa teda pripravili na to, že Evkda dostane veľkého plyšového koňa. Ale osud to chcel inak. Keď sme volali Evke domov, dozvedeli sme sa, že je práve na závažnej operácii vo Viedni. Lekári jej vymieňali napadnutú kosť za náhradu, a operácia trvala takmer celý deň. Jej ocko nám prezradil, že to, po čom skutočne túži, je živý poník.

"Viete, ona teraz nebude môcť dlho chodiť... Keby mala svojho vytúženého poníka, hrozne by sa jej rozžiarili oči a na ňom by mohla jazdiť a tak trošku sa aj rehabilitovať. Miesto pre neho máme," doplnil. 

A tak sme volali späť pani Rodákovej, ktorá sa rozhodla - tak to bude živý poník! Prezradila nám, prečo sa tak rozhodla. Bola totiž maminkou Erika Kupského, ktorý si v ŽELAJ SI vysníval x-box. Erik svojmu ochoreniu, žiaľ, 9.8.2015 podľahol.

"Keď sa mu splnil sen, povedal mi, že keď vydzravie, aj on niekomu splní. Nebolo mu to dopriate. Ale ja chcem splniť jeho prianie a preto som sa rozhodla splniť sen Evke Malinovej," prezradila nám. Bolo to od nej veľmi šľachetné gesto.

Pani Rodáková dva týždne zháňala vhodného poníka, ktorý by bol vyššej výšky a pokojnej povahy pre Evku. Vďaka jej trpezlivosti sa to podarilo a majiteľ dokonca odviezol poníka priamo k Evke domov. V tom čase však ešte stále nebola doma.

"Žiaľ, jej telo síce náhradu kosti prijala, avšak kožný štep nie. Už štvrtýkrát jej budú tú nohu operovať, dúfajme, že sa to konečne ujme," prezradil nám nešťastný ocko.

Poník sa teda v dome Malinovcov udomácnil, a počkal si desať dní, kým sa Evka vrátila domov. Vystískala ho, aj sa mu veľmi potešila, jazdiť na ňom však ešte nemôže. Noha sa jej hojí len veľmi pomaly a stále musí používať invalidný vozík.

"Len čo trochu zosilniem, zajazdím si na ňom," nevie sa už dočkať.

"Veľmi pekne ďakujeme, Vám aj darkyni. Prajeme štastné a veselé vianoce a menej chorých detičiek," napísal nám aj pán Malina.

My Evke prajeme, aby mala z koníka stále takú veľkú radosť, ale hlavne, aby jej liečba bola úspešná a uzdravila sa. To je jej najväčšia úloha na rok 2016.

Želanie splnené 7.12.2015

 

}); })(jQuery);