Slovenskí spisovatelia pomohli splniť želanie!

on streda, 07 december 2022. Posted in Chcel(a) by som mať

Slovenskí spisovatelia pomohli splniť želanie!

Nikolasko je 6 ročný chlapček, ktorý je v opatere starých rodičov, nakoľko sa jeho rodičia o neho nemôžu starať. Starí rodičia majú ešte svoje vlastné deti, z ktorých je jeden syn tiež chorý, trpí DMO a preto je situácia v rodine veľmi zložitá

Nikolasko je dobrý chlapček. Žiaľ odvtedy, ako mu bola diagnostikovaná akútna leukémia, je jeho detstvo poznamenané. Chlapec je veľmi slabý, chemoterapiu znášal ťažko. Nič nemohol jesť, stále vracal a jeho telíčko je dlhodobo zoslabnuté. Veľmi rád by robil všetko, ako ostatné zdravé deti, nie je to však v jeho prípade možné. Starých rodičov mrzí, že mu nemôžu kúpiť všetko, čo by potreboval. Veľa financií dávajú na lieky a vitamíny, ktoré vnúčik potrebuje. A preto sa stará matka rozhodla osloviť nás a požiadať tak o splnenie sna pre jej vnúčika.

"Môj vnúčik je veľmi dobrý a šikovný chlapček. Aktuálne užíva doliečovaciu chemoterapiu- lieky každý deň. Je veľmi zoslabnutý, ale túžil by bicyklovať, ako ostatné detičky. Preto by si z celého srdiečka prial odľahčený bicykel. My mu ho ale nemôžeme kúpiť, nemáme na to financie. S manželom sa snažíme ako sa len dá, niekedy to je však ťažké,“ smutne povedala stará matka.

Ako to už u nás býva zvykom, toto želanie si na našej stránke všimla spisovateľka s dobrým srdcom, Eva Hrašková. Pod jej záštitou sa prostredníctvom facebookovej stránky Milujem knihy slovenských autorov vyzbierala potrebná sumu počas knižnej aukcie, v ktorej sa vydražilo  44 kníh, ktoré darovali slovenskí spisovatelia s osobným venovaním.

My sme po dohode so starou matkou oslovili spoločnosť Bike Up, ktorá je novinkou na trhu a ponúka skvelú službu: miesto zakúpenia nového bicykla pre svoje ratolesti, tu môžu rodičia deťom bicykle zapožičať.

Preto, keď je dieťatku bicykel už malý, veľmi jednoducho ho vymenia za nový, väčší. Toto sa nám ako nápad zapáčilo, keďže Nikolasko je vo veku, keď rýchlo rastie a ak by sme mu bicykel zakúpili, bol by pre neho použiteľný možno jeden rok. Takto sme mu mohli kvalitný odľahčený bicykel požičať až na 3 roky, za zľavu, ktorú nám spoločnosť Bike Up poskytla.

"Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, aj vašej nadácií. Veľmi si vážime tejto pomoci, ani neviem, ako by som všetkým poďakovala. Nikolasko bol veľmi rád, keď nám pán Marek bicykel priniesol, dokonca si s ním aj zajazdil po ulici. V kontakte som bola aj s pani spisovateľkou Evou, ktorá nám vďaka zbierke zapožičala bicykel pre vnúčika a ostatné peniažky poslala. Tie využijeme na vianočné darčeky pre Nikolaska. Ešte raz veľká vďaka,“ poďakovala stará matka.

Veľmi sa tešíme a zároveň ĎAKUJEME všetkým dobrým ľuďom, ktorí nám pomohli splniť Nikolaskovi sen. Vďaka darcom s dobrým srdcom môžeme stále plniť želania chorých detičiek už 16 rokov :-)

Želanie splnené 1. decembra 2022

}); })(jQuery);