Sofinke sa splnil sen, držíme palce k uzdraveniu

on piatok, 30 december 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Sofinke sa splnil sen, držíme palce k uzdraveniu

Sofinka Procházková z Nových Zámkov sa narodila ako zdravé dieťatko. A tak to bolo až do jej šestnástich rokov. Vo februári 2016 jej však našli šesť nezhubných nádorčekov na mozgu.

Keďže jeden bol veľmi veľký, v blízkosti rečového centra, mali jej ho 25.7.2016 operovať v Prahe. "Asi týždeň predtým jej však diagnostikovali strašnú chorobu - rakovinu," hovorí pani Adriana Boškovič, maminka.

Operácia v Prahe musela byť odložená. "Teraz sa Sofinka začala liečiť na detskej onkológii na Kramároch a má za sebou prvé chemoterapie, ktoré neznáša veľmi dobre. Veľmi by som jej chcela urobiť radosť radosť splnením aspon jedného želania, keď má ešte taký veľký boj pred sebou. Veľmi by sa potešila," vraví mamka. 

Sofiiným želaním bolo mať iphone, a preto aj dlhšie trvalo, kým sa nám podarilo takéto náročnejšie želanie splniť. Napokon však v skvelej firme GIGASTORE, zakúpili Sofinke iphone ako vianočný darček.

Sofiia sa veľmi tešila, pretože sa jej tento rok splnilo aj želanie ísť na koncert Justina Biebera, aj dostať nový telefón. S Justinom sa chcela stretnúť aj osobne, ale žiaľ, niečo také vraj po zlých skúsenostiach nerobieva a preto sa nám toto želanie nepodarilo vybaviť. Ale naozaj sme sa snažili..

"Ďakujem za telefón, veľmi sa mi páči," usmieva sa Sofia so svojim darčekom.

Držíme Sofinke palce, aby liečba zabrala a bola úspešná, a nech do budúcna počúva od lekárov len samé dobré správy. 

}); })(jQuery);