Splnený sen pre mladú slečnu z onkológie

on pondelok, 18 júl 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Splnený sen pre mladú slečnu z onkológie

Natálka Filipová z Nového mesta nad Váhom je na prahu dospelosti. Má 17 rokov, ale  nehádže s ňou puberta ako s jej rovesníkmi. Nemá na to čas - bojuje s rakovinou.

Natálka sa lieči na Hodkinov lymfóm. Je to forma rakoviny, ktorá postihuje bunky lymfatického systému, nazývané B lymfocyty. Môže postihnúť kohokoľvek v ktoromkoľvek veku, ale najčastejšie postihuje mladých dospelých. S liečbou je prognóza veľmi dobrá a väčšina ľudí s Hodgkinovým lymfómom sa úplne vylieči. Terapiou je zvyčajne chemoterapia, niekedy tiež kombinovaná s rádioterapiou. Niekedy je potrebná aj transplantácia kmeňových buniek. 

Natálka sa lieči na detskej onkológii v Bratislave. Jej maminka o nej hovorí: "Je to živé dieťa, ukecané. Má rada rôzne hry, ktoré jej krátia čas v nemocnici." 

Už z týchto slov nám bolo jasné, po čom Natálka túži - bol to tablet alebo počítač. Skvelá spoločnosť GIGASTORE, ktorá tablet pre ňu venovala, nám prezradila, že exisuje aj čosi také ako tableto-počítač - a presne ten Natálke poslala.

"Veľmi ďakujem, hry sa na ňom už hrám, ale fotky som ešte nerobila, vyskúšam aj to," prezradila nám Natálka jemným detským hláskom, vďaka ktorému by ste jej rátali o dosť rokov menej.

Liečba aktuálne zaberá a hoci prišla o svoje krásne vlásky, neľutuje to, ak bude zdravá. Veď vlasy dorastú, a možno ešte krajšie ako predtým.

Prajeme jej, aby liečba zabrala úplne a Natálka sa čím skôr vyliečila a zaradila medzi svojich rovesníkov. Nech sa jej darí!

 

 

 

}); })(jQuery);