Stav Ildikó je veľmi vážny, bude potrebovať veľa síl

on pondelok, 17 august 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Stav Ildikó je veľmi vážny, bude potrebovať veľa síl

Ildiko Kolmpomárová z Dvorov nad Žitavou je onedlho 17 ročné dievča. Život sa s ňou nemaznal.. Na tele má škaredé popáleniny, už niekoľko mesiacov sa lieči na rakovinu - glióm mozgového kmeňa.

 

 

Je ležiaca a kvôli nádoru vidí len veľmi slabo. V nemocnici trávi dlhý čas. "Ildi poznám z nášho oddelenia ako veľmi optimistické dievča s dobrým srdcom. Napriek svojmu závažnému stavu- prakticky ležiaca, s potrebou asistencie vo všetkom, vie povzbudiť svojim humorom," prezradil nám psychológ z nemocnice. 

Ako dodal, jej stav ležiacej pacientky je však nemenný, bez predpokladu že by sa jej motorické schopnosti zlepšili.

Keďže Ildi je ležiaca pacientka, preto si nemohla  vysnívať náročnejší výlet alebo zážitok. Jej sníček bol skôr materiálny.

"Ildi má veľmi rada hudbu, preto si aj želá tablet, aby si mohla pozerať klipy z prípadne púšťať hudbu. Doma sa teší z mačiatok a zajacov, čo chovajú. Pomocou tabletu a skype-u by ich chcela vidieť aj keď je v nemocnici, rovnako porozprávať sa so svojím otcom, ktorého má veľmi rada," napísal jej želanie psychológ.

Keďže stav Ildikó je veľmi vážny a nádej na vyliečenie klesá každým dňom, rozhodli sme sa jej sníček splniť prednostne. Tablet sme jej zakúpili z výťažku Rekordov pre deti, a osobne doručili až domov.

Ildiko nemôže síce vstať z postele, ale tablet ju potešil. Netušila, že príde tak skoro po tom, ako si želanie napísala. Tichučko a hanblivo vyslovila jemné "ďakujem" a nechala sa so svojim darčekom vyfotiť.

Prajeme jej, aby tablet dlho slúžil, aby z neho išli krásne pesničky a využívala ho čo najčastejšie, hoci aj s pomocou rodičov, keď nebude vládať. Prajeme jej tiež veľa síl do ďalšieho boja s chorobou. Bude ich potrebovať.

Želanie splnené 17.8.2015

 

}); })(jQuery);