Šúpolíkovci túžili po psíčkovi

on piatok, 30 marec 2007. Posted in Chcel(a) by som mať

Šúpolíkovci túžili po psíčkovi

Zuzana Šupolíková z Turčianskych Teplíc má doma dva poklady: 9-ročného Tomáška a 10-ročnú Mišku. Osud však chcel, že sa obaja narodili predčasne. Miška prišla na svet v 32. týždni tehotenstva, vážila len 1 750 gramov. Obaja trpia následkami DMO: nechodia, nevedia samostatne sedieť.

Maminka zistila, že prítulný psíček by im urobil obrovskú radosť. Hoci prognózy lekárov boli hrozivé, obe deti prežili, avšak s telesným a mentálnym postihnutím. Zrejme sa nikdy nepostavia na vlastné nožičky a nikdy nebudú jasne a zrozumiteľne rozprávať. Aj tak však urobili pokroky, ktoré u nich lekári nepredpokladali. Ich mamina preto dúfa, že deťom by mohol pomôcť pri ďalšom rozvoji domáci maznáčik, za ktorým sa budú môcť naťahovať a hladkať ho. Veď canisterapia (tvz. liečba psami) je vo svete uznávaná terapia.

"Ak by to bolo možné, veľmi by sme s deťmi privítali psíka, najlepšie bígla. Myslím, že nový člen rodiny urobí deťom, a rovnako aj nám, veľkú radosť," hovorí pani Šupolíková.

Splniť takéto želanie nebolo náročné :-). Posledný marcový deň sme si zašli pre objednané šteniatko do bratislavskej Dúbravky, aby sme ho pripravili ho na náročnú cestu do Turčianskych Teplíc. Ešte sa len otvorili dvere u jeho doterajšej majiteľky, a hneď sa na mňa vrhlo šesť maličkých akčných zázrakov, ktorí sa postili do mojich siloniek. Kým som sa nazdala, mala som na nich rozkúsané všetky prsty. Spomedzi šiestich klbiek sme vydolovali to pravé, ktoré bolo rezervované pre nás, pre svoju kľudnú povahu. Vložila som ho do krabice, pridala k nemu zopár hračiek a išlo sa.

Cesta to bola veru veselá, neustále prerušovaná smutným kvílením šteniatka, ktoré nechcelo byť samé v krabici. Po hodine zavýjanie sme mali už nervy na dranc, nuž sme ho vybrali a kolegynka si ho položila na kolená. Tak sa utíšilo a zvyšok cesty už prebehol ako-tak v poriadku. Radosť detí z nového prírastku do rodiny však bola naozaj úžasná. No veď čo budem hovoriť, pozrite si fotky!

Páči sa vám, čo robíme? Chcete našu činnosť podporiť teraz, drobnou sumou online ? Je to úplne jednoduché, stačí kliknúť na link a vybrať sumu:

 

 

Môj dar:


Ďakujeme.sk

}); })(jQuery);