Tablet pre Elišku, ktorá sa lieči na onkológii

on štvrtok, 23 jún 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Tablet pre Elišku, ktorá sa lieči na onkológii

Eliška Pocisková je milé dievčatko so sladkým menom. Život však nemá až taký sladký - lieči sa na onkológii na neuroblastóm. 

Týmto ochorením bývajú postihnuté skoro výlučne malé deti do ôsmeho roku života. V 25 až 30 % sa prvé príznaky ochorenia zjavujú už v prvých dvanástich mesiacoch života dieťaťa.

Pri neuroblastóme sa malígne zvrhnú veľmi mladé bunky autonómneho nervového systému, ktorý okrem iného ovplyvňuje aj krvný tlak. Pretože tieto nervy prebiehajú na zadnej stene brušnej dutiny a hrudného koša, neuroblastómy sa vyskytujú v bruchu, panve, hrudníku a na krku. Viac ako polovica týchto nádorov vzniká v dreni nadobličky. 

Eliška, podobne ako väčšina detí z onkológie, sníva o elektronike. "S Eliškou trávime veľmi veľa času v nemocnici. Snom Elišky je tablet, na krorom by sa hrala hry a pozerala rozprávky," prezradila nám jej maminka Denisa Pocisková. 

Vďaka skvelej spoločnosti GIGASTORE sa jej sníček podarilo splniť pomerne rýchlo. Tablet jej zaslali rovno domov, aby si ho pri ďalšej návšteve nemocnice mohla zobrať so sebou a hrať sa na ňom obľúbené hry.

"Ďakujeme za darček pre Elišku, veľmi sa mu potešila," usmieva sa pani Pocisková a Eliška sa hanblivo usmieva spolu s ňou.

Dúfame, že takéto milé zážitky urobia Eliške pobyt v nemocnici o niečo viac znesiteľnejším a pevne veríme, že sa z choroby vylieči.

Želanie splnené 8.6.2016

 

}); })(jQuery);