Tablet pre malú Agátku z onkológie

on štvrtok, 02 apríl 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Tablet pre malú Agátku z onkológie

Agátka má len tri rôčky a mala by sa hrať sa s bábikami. Avšak už niekoľko mesiacov sa lieči na lymfoblastový lymfóm, ktorý jej diagnostikovali ešte v útlom veku.

 

Agátka podstúpila liečbu, ktorú má aktuálne za sebou, do nemocnice však aj tak musí chodiť neustále na kontroly. Najprv raz za mesiac, potom raz za polroka, za rok... Ak sa choroba nevráti do piatich rokov, bude môcť byť vyhlásená za uzdravenú.

Momentálne teda pendluje medzi nemocnicou a svojim domom. Medzi rovesníkov ešte nemôže kvôli zníženej imunite veľmi chodiť. 

"Chcela by som svojmu statočnému dievčatku urobiť radosť novým tabletom, na ktorom by pozerala rozprávky a tak si skrátila dlhé chvíle doma a v nemocnici," prezradila nám tajné želanie svojej dcérky mama Daniela. "Liečime sa v Bratislave na Kramároch na detskej onkológii," dodala.

Agátkin sen sme mohli splniť vďaka dvom percentám od firmy Go2Sky, ktoré nám vlani venovali. Vybrali sme pre ňu detský ružový tablet, na ktorom sa môže hrať rôzne hry a pozerať rozprávky.

"Agátka je veľmi šťastná, že je ružový, je to jej obľúbená farba. Zo srdca Vám i darcovi ďakujeme," usmievala sa pani Daniela.

Veríme, že tablet bude Agátke robiť radosť ešte veľmi dlho, že jej čochvíľa dorastú krásne vlásky, ktoré jej už znova začínajú vyrastať, a hlavne, že bude už len a len zdravá.

Želanie splnené 28.3.2020 

}); })(jQuery);