Tablet pre Miška, aby si krátil chvíle na cestách

on utorok, 23 máj 2023. Posted in Chcel(a) by som mať

Tablet pre Miška, aby si krátil chvíle na cestách

Miško je osemnásťročný chlapec, ktorý trpí ťažkou kvadruparetickou formou DMO (detská mozgová obrna). Keď pri pôrode nastali závažné komplikácie, prognózy lekárov boli veľmi zlé.

Žiaľ, aj napriek rôznym rehabilitáciám a maximálnej snahy jeho maminy, je Michalko ťažko chorý. Vážna forma DMO ho pripútala na vozíček, chlapec má ťažké poškodenie mozgu, nevie sám prehĺtať, preto musí byť kŕmený cez sondu priamo do žalúdka. Je plienkovaný a opatera o neho je dvadsaťštyrihodinová.

Jeho mamina je na neho sama a starostlivosť zabezpečuje iba ona. Aj napriek ťažkému životnému osudu jej syna je veľmi pozitívna a spolu s Miškom majú množstvo spoločných aktivít. Mama ho berie všade zo sebou, chodia spoločne na výlety, či už za rodinou, na prechádzky, alebo na plávanie, nakoľko je mama aktívna plavkyňa. Je obdivuhodné, ako to všetko spoločne zvládajú a nevzdali sa aktívneho života.

Michalkova mama nás požiadala o splnenie želania, a to tabletu pre jej syna. Chlapec počas ciest v aute rád pozerá rozprávky, alebo počúva hudbu, aby mu jazda rýchlejšie ubehla. Keďže presun na rehabilitácie je dlhšia cesta autom, takéto oživenie je super zábava. Radi sme im tento sen splnili.

"Ďakujeme za splnenie synčekovho želanie. Na tablete som mu hneď niečo pustila. Veľmi sa tešil. Miško má nesmierne rád ľudí, je to spoločenský človek. Je jedináčik, ale veľmi rýchlo si zvykol aj na mojich kamarátov, plavcov. Baví ho cestovanie, či už autom, alebo vlakom, je stále vysmiaty. Je to také moje slniečko. Chodíme všade spolu, sme super tím. Vždy si popredu musím cestu presne naplánovať, aby Michalkovi nič nechýbalo, je to ťažké, ale spoločne to zvládame," povedala mama.

Tešíme sa, že sme Michalkovi mohli splniť želanie a želáme jemu aj jeho mamine veľa krásnych spoločných zážitkov!

Želanie splnené 30.3.2023

}); })(jQuery);