Tablet pre Samka z detskej onkológie

on pondelok, 19 september 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Tablet pre Samka z detskej onkológie

3-ročný Samko Lobík z Bratislavy je na detskej onkológii a hematológii hospitalizovaný od februára tohto roka. Lieči sa na leukémiu. 

Samkova strastiplná cesta sa začala písať začiatkom tohto roka, keď bol hospitalizovaný v detskej nemocnici na Kramároch s vysokými horúčkami, ktoré sa mu opakovali s prestávkami od jeho troch mesiacov. 

Prvé podozrenie padlo na mononukleózu, ktorá sa nepotvrdila. Teplotovanie pokračovalo do začiatku februára a po asi piatich odberoch a úplne rozhádzanom krvnom obraze prišla tá najhoršia správa, akú nikto z rodičov nechce počuť: je to leukémia, rakovina krvi.

"Zrútil sa nám svet. V hlave sme mali nespočetné množstvo otázok, prečo sa to stalo práve nášmu synovi. Nasledoval presun na onkológiu a okamžité začatie liečby," hovorí pán Lobík. Jedinou dobrou správou bolo, že ide o ľahší typ leukémie, s vyliečiteľnosťou na 80 percent.  

A tak sa začal kolotoč odberov, chemoterapií a hospitalizácie. Samko je v nemocnici s ockom, nakoľko maminka je doma s malým bábätkom, ktoré dojčí. Dvaja silní chlapi takto spolu bojujú so zákerným ochorením. 

Samko už liečbu pomaly ukončil a všetko by bolo v poriadku, keby stále nemal horúčku. Dostáva antibiotiká, všetky výsledky má v poriadku, napriek tomu teplotuje. Nie a nie sa dostať domov a v nemocnici už mi je veľmi dlho.

"Prednedávnom som sa dozvedel od jednej mamičky, čo je hospitalizovaná s nami na oddelení o vašej organizácii ŽELAJ SI a tak by som sa chcel opýtať, či bola nejaká šanca, keby sa našiel jeden tablet pre Samka, aby sa mohol na ňom nerušene a hlavne kedykoľvek pozerať obľúbeného McQueena a rôzne klipy na youtube," napísal nám ocko.

Samozrejme, že šanca je. Snažíme sa totiž splniť želanie každému dieťatku, ktoré je choré a napísalo si ku nám svoj sen. Aj Samkovi sme boli tablet zakúpiť a zaniesli mu ho do nemocnice, v ktorej stále zotrvával.

V časej našej návštevy však práve sladko a tvrdo zaspal. Nechceli sme ho budiť a tak sme tablet vložili do rúk starostlivého otecka, ktorý sľúbil, že mu ho odovzdá, hneď ako sa Samko zobudí. 

"To bude radosti!" tešil sa.

A veruže bolo! Pán Lobík nám poslal fotky vysmiateho Samka, ktorý nadšene prstom ukazoval jedničku a usmieval sa od ucha k uchu.

Prajeme mu, aby sa jeho výsledky konečne zlepšili a mohol ísť domov, za mamičkou a svojim mladším súrodencom. Veď všetci vieme, že doma je najlepšie!

Želanie splnené 15.9.2016

 

 

}); })(jQuery);