Tablet pre Samka z onkológie

on štvrtok, 11 júl 2019. Posted in Chcel(a) by som mať

Tablet pre Samka z onkológie

Drobný Samko z Veľkého Kýru (10) je najmladší zo štyroch súrodencov, a zároveň aj najchorľavejší - už vyše roka sa lieči na detskej onkológii pre Hodkinov lymfóm.

 

Aktuálne je už po chemoterapii a pravidelne raz mesačne prichádza na kontroly na detskú onkológiu do Bratislavy. Rodinná situácia je sociálne slabšia, pracuje len otec, a matka sa dlhodobo stará o Samka. Stará sa však veľmi dobre - zatiaľ nevynechali ani jednu kontrolu, hoci bývajú ďaleko a cesta je stojí nejaké peniaze.  

Samko chodí do 4.ročníka špeciálnej základnej školy, rád sa hrá s kamarátmi, hrá futbal, má rád motorky. V nemocnici, novom prostredí, bol tichý a mlčanlivý. S kamarátmi je veselý.

"Samko je teraz je v procese dlhodobej onkologickej liečby, s častou nutnosťou izolácie z dôvodu zníženej imunity," napísali nám z onkolgoickej ambulancie. Zároveň zistili, po čom drobný chlapček túži. "Veľmi by ho potešil tablet, na ktorom by sa mohol počas izolácie hrať hry, alebo si písať s kamarátmi."

Hoci si Samko na splnenie sna musel chvíľu počkať (maminka menila mobil a nevedeli sme sa s ňou skontaktovať), napokon sa dočkal. Vďaka darkyni s dobrým srdcom si ho tablet počkal na kontrole 9.7.2019.

Hoci sa aj pri nás trochu hanbil, tablet si obzeral veľkými očiskami a nevedel sa dočkať, kedy si ho doma vyskúša. Až doma sa osmelil a bombardoval maminku mnohými otázkami, ako sa čo zapína a vypína a ako sa môže na tablete hrať.

Veríme, že sa všetko rýchlo naučí a tablet mu ešte dlho poslúži. Ale hlavne, hlavne prajeme skoré uzdravenie!

Želanie splnené 9.7.2019

}); })(jQuery);