Tandem bicykel pre nevidiacu Nikolku

on pondelok, 14 september 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Tandem bicykel pre nevidiacu Nikolku

Nikolka Ondrišáková z Horného Srnia má 16 rokov a veľmi rada sa bicykľuje. A to aj napriek tomu, že jej onkologická choroba postihla zrak a zostala nevidiaca. 

"Je to veľmi aktívne dieťa a aj napriek svojmu hendikepu sa rada korčuľuje, behá, chodí na túry do prírody a jazdí na koni," prezradila nám jej maminka pani Ondrišáková. Športuje vždy s pomocou kamarátov alebo rodičov. Ani jej hendikep ju nedonútil utiahnuť sa do kúta a prestať robiť veci, ktoré má rada.

"Párkrát som mala možnosť sa na rôznych akciách previezť na tandemovom bicykli a veľmi sa mi to zapáčilo. Odvtedy je mojim veľkým snom mať takýto bicykel, ktorý by uľahčil môj koníček - bicykľovanie. Verím, že sa mi toto želanie splní a môj sen sa stane skutočnosťou. Veľmi by ma to potešilo," prezradila nám Nikolka svoj tajný sen.

Zistili sme, že na Slovensku je jedna firma, ktorá tandemové bicykle predáva. Už sme od nich raz aj kupovali bicykel pre nevidiaceho chlapca. Vo chvíli, keď sme premýšľali, ako sníček čo najlepšie zrealizovať, sa nám ozvala pani Soňa Jedličková, ktorá sa rozhodla Nikolku potešiť a bicykel jej zakúpiť.

Hneď ho aj objednala a o pár dní už cestoval kuriérskou službou k Nikolke domov. Nikolka mu veeeľmi potešila, hoci na fotke má trochu smutný úsmev - na druhý deň totiž cestovala do nemocnice na vážnu operáciu, ktorej sa veľmi bála. 

Operáciu už má úspešne za sebou a tak si môže užívať posledné letné dni a jazdiť na novom bicykli, koľko jej srdce ráči. Stačí nájsť toho správneho tandemového spolujazdca a môže vyraziť, kam len chce. "Touto cestou sa Vám chcem veľmi pekne poďakovať za tandemový bicykel, ktorý veľmi potešil moju dcéru Nikolku. Srdečná vďaka patrí hlavne pani Jedličkovej, ktorá sa zaslúžila o uskutočnenie tohto sna. Vďaka nej sa z tajného sna stala skutočnosť. Veľmi pekne ďakujem za ten najkrajší úsmev na Nikolkinej tvári, ktorý jej vyčaril práve tento tandemový bicykel.

Nikolka si teraz môže začať užívať naplno jazdu na svojom vytúženom bicykli a tak sa venovať svojej najobľúbenejšej športovej aktivite. Z celého srdca ĎAKUJEME."

Nikolke prajeme veľa šťastných kilometrov a pani Jedličkovej posielame aj my jedno veľké nádherné ďakujem!"

Želanie splnené 25.8.2015

 

 

 

 

}); })(jQuery);