Terezka má svoj svet, tablet ju upokojuje

on pondelok, 13 júl 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Terezka má svoj svet, tablet ju upokojuje

Terezka Domčeková (7) z Topoľčian je autistka. Má svoj vlastný svet, v ktorom je uzatvorená a do ktorého nikoho nevpustí. Terezka práve skončila prvý ročník triedy pre autistov a užíva si prázdniny.

Autizmus je vrodená porucha, ktorá sa nedá liečiť. Prejavuje sa v narušení sociálneho správania, komunikácie, vo veľmi obmedzenom rozsahu záujmov a aktivít a v obmedzenej schopnosti abstrakcie. Táto porucha sťažuje život jedinca aj v prípade mierneho stupňa postihnutia, a vyžaduje si nepretržitú kompenzáciu a starostlivosť.

A čo by túto mladú slečnu potešilo? "Terezka je autistka a preto má rada veci, ktoré urobia presne to, čo od nich očakáva. Aj preto sa rada hrá na tablete či mobile - stlačí tlačidlo a presne vie, čo tablet urobí, čo nasleduje," vysvetlila nám jej maminka. Ako dodáva, "to ju upokojuje a prináša jej radosť do života."

 

Tablet používa Terezka v škole. Mali aj doma, ale sa im nedávno pokazil a jej veľmi chýba. Priala by si nový. "Budeme radi, ak sa to podarí."

Rodina aktuálne 

Vďaka úžasným ľuďom, ktorí sa pravidelne zapájajú do plnenia snov dlhodobo chorých detí sa aj Terezkin sen napokon splnil. Dnes má už doma svoj nový tablet, na ktorom sa môže opať hrať, ale aj pripravovať do školy. 

"Chcem sa poďakovať tímu Želaj si a darcovi za splnenie sna našej Terezke. Keď je zlé počasie, Terezka sa už má s čím zabaviť, lebo hračky ju nezaujímajú. A tablet jej aj pomáha rozvíjať logické myslenie a lepšie pochopenie matematiky. Veľmi pekne Vám ďakujeme."

Želanie splnené 7.7.2015

}); })(jQuery);