Tiborkovi v pohybe pomáha autíčko

on štvrtok, 11 marec 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Tiborkovi v pohybe pomáha autíčko

Tiborko je 5 ročný chlapček, ktorý sa dlhodobo lieči na oddelení detskej onkológii v Bratislave. Miluje pohyb, hry behanie a skákanie. Keď mu diagnostikovali Burkittov lymfóm, jeho nožičky prestali postupne fungovať tak, ako by mali.

Liečba mu oslabila nožičky natoľko, že už nemohol za domom pobehovať a skákať, pretože by to jeho nohy nezvládli. "Tiborko má však stále rád dobrodružstvá, túži po pohybe a čerstvom vzduchu a veľmi by ho potešilo elektrické autíčko, pomocou ktorého by sa aj teraz dokázal pohybovať po dvore a za domom," prezradila nám jeho maminka, čo by mu počas liečby urobilo veľkú radosť. 

Prezradila nám na neho tiež, že "Tibči veľmi rád chodil do škôlky, žiaľ, kvôli chorobe ju už nemôže navštevovať. Má veľmi rád svoje pani učiteľky. Jeho obľúbený kamarát je Matiasko a jeho láska je Miška. Milé dievčatko s blonďavými vláskami. Veľmi mu chýba. Neraz sa ma pýta, čo robí Miška, či bude raz jeho žena a či budú spolu chodiť do jednej triedy."

Tiborkove obľúbené zvieratko je morské prasiatko, a jedno, Mendi, má aj doma. Každý deň si ju zoberie na rúčky a hladí ju, alebo ju kŕmi jej obľúbeným jabĺčkom. Tiborko rád hráva rôzne spoločenské hry. Najviac ho bavia monopoly, s tatkom si zahrá aj šach. Ale platí, že je najradšej, keď vyhráva. No a Tiborko je aj vášnivý rybár!

"Aj vianočný kapor na našom stole bol jeho úlovok. Jeho sen je chytať ryby z člna na rieke Morava. Najväčšiu radosť mal z ulovenej šťuky," usmieva sa maminka. 

Jeho aktivity teraz stopla nielen korona, ale aj Tiborkove onkologické ochorenie. Preto sme sa rozhodli urobiť mu radosť, a pomôcť mu splniť tajné želanie mať elektrické autíčko. Chceli sme mu dopriať, aj napriek jeho ťažkému životnému osudu, troška radosti a tie super zážitky.

Spojili sme sa s Tiborkovou maminou a dohodli všetky detaily ohľadom doručenia autíčka. Žiaľ, kvôli momentálnemu zákazu vychádzania, cestovania do iného okresu a k tomu Tiborkovej oslabenej imunite, sme autíčko neodovzdali osobne, ale poslali kuriérom rovno na adresu.

S Tiborkovou maminou sme sa po doručení spojili a zistili, aké boli reakcie na autíčko. Tá nám prezradila, ako Tibči ihneď po doručení, chcel ísť autíčko vyskúšať za dom, čo mu mamina nemohla odoprieť a z jeho skúšobnej jazdy nám zaslala aj super fotografiu.

Sme veľmi radi, že môžeme už pätnásť rokov plniť želania chorých detí a rozveselovať ich dušieky. Dúfame, že Tiborkovi autíčko čo najdlhšie poslúži a nožičky ho čochvíľa začnú poslúchať a konečne bude môcť zase pobehovať ako ostatní chlapci.

Želanie splnené 15.1.2021

}); })(jQuery);