Timejka prekonala rakovinu, má i Dowvnov syndróm

on štvrtok, 23 jún 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Timejka prekonala rakovinu, má i Dowvnov syndróm

S Timejkou Motolovou (8) z Nemšovej sa osud nemaznal. Toto zlaté dievčatko sa narodilo s Downovým syndrómom, a keď malo rok, dostalo ešte aj leukémiu, rakovinu krvi. 

"Timejka sa narodila 8.8.2008 o 8.15 v Trenčíne. Hneď ju previezli na Kramáre, kde zistili, že nemala priechodné nosné prepážky a preto ju operovali a potom ešte štyrikrát," spomína si jej mama Kristína Motolová. 

Keď mala dva a pol roka, dostala leukémiu. Skoro rok strávila v nemocnici a my sme jej vtedy splnili sen mať plastový domček: http://www.zelajsi.sk/chcela-by-som-mat/item/timejka-ma-dve-vazne-diagnozy-2 

Potom nasledovala ďalšia operácia: "Timejka mala na oboch ručičkách zrastené pršteky. Čaká nás ešte reoperácia, lebo sa jej opäť začali zrastať. " 

Po rokoch sa nám Timejka, resp. jej mama, ozvala s prosbou, či by mohla mať ešte jeden sníček. "Timka ma jedno veľké želanie - mať bicykel."

Vzhľadom na to, čím všetkým si Timejka musela prejsť, sme sa jej rozhodli aj tento sen splniť. S maminkou sme spoločne vybrali bicykel a pre Timejku ho zakúpili. Keď dorazil domov, malá slečna mala veľkú radosť a neustále skákala okolo krabice. Musela však počkať na ocka, kým prišiel domov a bicykel zmontoval. Jej trpezlivosť bola veru ťažko skúšaná.

Ale potom už išlo všetko ako po masle. "Povoziť sa, povoziť," opakovala stále Timejka a tak ju jej mama musela celý deň trpezlivo učiť jazdiť na bicykli. "Skúšali sme sa troška voziť, ale nejde jej to bez pomocných koliečok. Veľmi sa teší, ona by sa vozila, ale mňa bolia už kríže, uz aby boli koliečka a pôjde aj sama," zhodnotila večer "zničená" maminka :-)

Po pridaní pomocných koliesok už išlo všetko ako po masle a Timejka bicykľuje a bicykľuje... hádam aj teraz :-)

Prajeme jej, aby si už všetky choroby  vyčerpala a nikdy ju už nič netrápilo.

Želanie splnené 20.5.2016

}); })(jQuery);