Tobiasko býva smutný, darček mu vyčaroval úsmev

on utorok, 21 apríl 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Tobiasko býva smutný, darček mu vyčaroval úsmev

Tobiasko Labaj z Veľkých Levárov je veľký bojovník. Má niekoľko diagnóz, lekári hovorili, že možno nebude ani chodiť. On sa však nedal a všetkých prekvapil.

"Tobiasko dokazuje nám všetkým, že aj napriek mnohým diagnózam sa oplatí bojovať a veriť v zázraky," usmieva sa jeho maminka Tatiana Labajová. Ako dodáva, "tých krásnych zázrakov nám už ukázal niekoľko, keďže prognózy boli, že bude ležiaci.. NEBUDE, povedala som si, a povedal si aj Tobiasko."

Dnes po dvoch rokoch driny, neustálej stimulácii,motivácii a cvičeniam, je z neho štvornožkujúci malý ukecaný čertík . Tobiasko sa narodil s hydrocephalusom (zväčšená hlavička), a tiež má ťažkú myopiu gravis ( dioptrie -15) a niekoľko ďalších očných diagnóz. Tobiasko preto nepoužíva pri hrách bežné hračky, s akými sa hrajú iné deti.

"Teraz, keď bolo teplejšie, ostalo mi smutno, ako Tobiasko nešťastne pozeral na svojich súrodencov a deti z ulice, ako sa preháňajú na bicykloch a korčuliach a on musí byť buď so mnou doma, alebo sedieť v kočíku, prípadne v chodítku, v ktorom tiež vydrží iba chvíľku držať telíčko. Preto som sa pustila do hľadania niečoho vhodného pre neho, s čím by sa vedel zaradiť medzi deti a byť šťastný," vraví maminka.

Na špeciálnu trojkolku, ktorá je kvalifikovaná ako pomôcka, maminka nemá dostatok financií. Ale našla na internete jeden typ trojkolky pre zdravé deti, ktorá má sedadlo perfektne prispôsobene Tobiaskovým potrebám, a tiež veľkú operu na nôžky, kým by sa naučil šlapať do pedálov. "V tejto trojkolke si viem predstaviť tie šťastné očká, keby sa mohol - aj keď za asistencie mojej alebo sestier - preháňať na dvore so súrodencami a kamarátmi."


Tobiasko je totiž veľmi vnímavé dieťa a našťastastie mentálne je na tom veľmi dobre, ale ide do obdobia, kedy si veľa vecí začína uvedomovať a častokrát je smutný. "Preto by som bola nesmierne šťastná, ak by sa mu splnil sen a v teplom období by mohol byť s deťmi vonku a cítiť sa dobre. Tobi je obrovský bojovník, tak ako všetky naše detičky inak obdarené a zaslúžia si byť šťastné a včlenené medzi zdravé deti. Verím, že mi pomôžete splniť tento sen pre môjho hrdinu," vraví pani Labajová.

A veru sa splnil! Pomohli k tomu skvelí manželia Katka a Kajo, ktorí Tobiaskovi vysnenú trojkolku objednali a doručili priamo domov. 

Tobiasko sa veľmi tešil, musel ju ísť hneď vyskúšať a ani za svet nechcel "zo svojej motorky" zliezť dolu. Nielen maminka, ale aj darcovia tak na vlastné oči videli Tobiaskov veeeeľký úsmev, ktorý mu rozžiaril celú tvár.

Želanie splnené 19.4.2015

}); })(jQuery);