Trampolína potešila tento raz Martinka

on piatok, 19 september 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Trampolína potešila tento raz Martinka

Martinko Adamčík (3) z Čerenian sa narodil s vrodenou srdiečkovou vadou a pár dní po narodení bol aj operovaný. K srdiečku sa postupom času pridružili aj iné komplikácie - strabizmus, znížená funkcia pravej obličky, epi záchvaty, hypotonický sydróm...

Je toho veľa, čo osud na Martinka naložil, a aj preto zaostáva za svojimi rovesníkmi v psychickom a j fyzickom vývoji. "Má tri roky, ešte nechodí a intenzívne rehabilitujeme. Martinko je však veľmi veselé dieťa, má rád hudbu a rozprávky," hovorí pani Adamčíková.

Ako nám prezradila, potešila by ho trampolína alebo záhradný domček na záhradu. Keďže Martinko ešte nechodí, najprv nás tá trampolína zarazila. Ale ako nám maminka prezradila, je to pre neho "to pravé orechové". "Maťko má trampolínu u kamaráta. Veľmi rád na nej leží, pokúša sa vstať, hrá sa na nej s hračkami. Snaží sa skákať a preto veríme, že mu trampolína pomôže aj vo vývoji. Zosilnejú mu nožičky a raz sa hádam postaví na vlastné nohy."

Maťko vydrží na trampolíne sa hrať aj dve tri hodinky, tak sa mu tam páči. Rozhodnutie preto bolo jasné - trampolínu mu zakúpime! Hneď sme jednu objednali od nášho pravidelného dodávateľa a Martinkovi dali poslať rovno domov. 

"Už prišla, už prišla," o pár dní nám písala aj volala maminka.

A keďže Maťko nevydržal dlho čakať na jej zmontovanie, muselo sa to urobiť HNEĎ :-) Aj preto ju už na druhý deň vyskúšal a slzy mu tiekli z očiek, keď mu maminka povedala, že už musí ísť domov na obed. Ale trampolína mu ostane navždy, takže sa nemusí báť - vyblázniť sa na nej môže koľko chce. Veríme, že svojou troškou prispejeme aj k tomu, aby sa Maťko postavil raz na vlastné nohy.

Želanie splnené 18.9.2014

}); })(jQuery);