Trampolína pre Adamka: na radosť i tréning

on štvrtok, 08 december 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Trampolína pre Adamka: na radosť i tréning

Adamko Štapinský z Kukovej je veľmi šikovný chlapček, napriek svojmu hendikepu sa nevzdáva a bojuje zo všetkých síl. Adamko má DMO so spastickou pravostrannou hemiparézou stredne ťažkého stupňa.

"Je to môj veľký bojovník. Adamko sa narodil predčasne, pravá rúčka a nôžka ho nepočúva, nakoľko má pravostrannú hemiparézu, hypertonus achillových šliach a diparetickú chôdzu ako zostatok po centrálnej koordinačnej a tonusovej poruche," vysvetľuje pani Štapinská.

Veľmi ho baví skákať na trampolíne, samozrejme s maminkou. "Avšak žijem s ním sama, a tak si to nemôžem dovoliť kúpiť trampolínu, pretože samotná liečba je finančne náročná."

Adamko zatiaľ rozpráva len dvojslabičné slová, no vie už povedať aj "tram", akože trampolína. "Niekedy mu zložím matrace a za rúčky ho držím a on skáče akože na trampolíne. Trampolína by mu pomohla aj na spevnenie svalstva, čo by bola super pomôcka preňho. Veľmi by sa jej potešil," vraví pani Štapinská.

Aj Adamkov sníček sa rozhodli splniť dobrí ľudia: trampolínu mu zakúpil kolektív Siko Kúpeľne-Galvaniho Bratislava.

Bolo že to u Štapinských radosti! "Z celého srdca sa chcem poďakovať všetkým tým, ktorých zaujal sníček môjho Adamka, ďakujeme všetkým, ktorí sa na splnení sna podieľali. Bol to nádherný pocit, keď sa v telefóne ozval ženský hlas so slovami: "želanie Vášho synčeka bude splnené," vraví pani Štapinská.

"Konečne nemusí pozerať so smutnými očkami do dvorov, kde deti trampolíny majú, pretože už má doma aj tú svoju. Prišli aj také darčeky, ktoré sme nečakali, ale bolo to dokonalé prekvapenie," teší sa pani Štapinská.

Podľa nej nie je nič krajšie ako vidieť iskričky šťastia v očiach dieťatka, ktoré nechápe prečo sa to všetko okolo neho deje, prečo všetky tie terapie, rehabilitácie, a všetko s tým spojené. Trampolína bude Adamkovi slúžiť aj ako pomôcka na nôžky, ktoré nechcú počúvať, no hlavne bude slúžiť na radosť a únik od cvičení, ktoré denne absolvuje.

Hoci ona sa ho tiež vždy snaží potešiť hoc len maličkosťou, no veľa financií ide na liečbu a rôzne terapie. DMO je totiž nevyliečiteľná diagnóza, no príznaky sa dajú zmierniť, a maminka sa teší z každého aj toho najmenšieho pokroku, ktorý Adamko spraví.

"Ešte raz srdečne ďakujeme všetkým anjelikom, ktorí nám trampolínu a zvyšné darčeky darovali. Nech sa Vám darí aj naďalej plniť sny detičkám, ktoré to nemajú v živote ľahké."

Želanie splnené 3.12.2016

}); })(jQuery);