Trampolína pre Sašku, bojujúcu s rakovinou

on pondelok, 05 máj 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Trampolína pre Sašku, bojujúcu s rakovinou

Iba dvojročnej Saške Poloreckej z Námestova sa zmenil život minulý rok v júli, keď jej diagnostikovali nádor na nadobličke. Nádor bol veľmi veľký a vyšli jej zlé výsledky, preto ju zaradili do rizikovej skupiny. 

Saška má už toho za sebou veľmi veľa: osem cyklov chemoterapie, transplantáciu kostnej drene, rádioterapiu a ešte by ju mala čakať polročná liečba vo Viedni.

"Saška je veľmi veselé dieťa, väčšinu času trávi v nemocnici, ale keď sme doma, tak by stále chcela chodiť na preliezačky. Ale, žiaľ, ešte veľmi nemôže chodiť medzi deti a tak by ste jej mohli splniť sen, aby sa mohla šmýkať a hojdať vždy keď je doma. Viem že bude mať obrovskú radosť," prezradila nám sen malej Sašky jej mamina Renáta Polorecká. 

A keďže v ŽELAJ SI máme veľké šťastie na ľudí s dobrým srdcom, sen malej Alexandry sa podarilo splniť takmer hneď na druhý deň! Trampolínu pre ňu zakúpila pani Barborka Dudášová a my sme ju Saške doručili domov. 

Rodičia ju ešte v dome poskladali, kde čaká na pekné počasie: "Saška sa z trampolíny veľmi teší, zatiaľ ju máme v obývačke, keďže počasie nám ju zatiaľ nedovolilo dať von. Saška bola veľmi nedočkavá a tak ju naplno využívame vnútri. Za splnenie sna vám i darkyni veľmi pekne ďakujeme, Saška má obrovskú radosť," teší sa aj mamka.

Sme radi, že sa podarilo urobiť radosť ďalšiemu chorému dieťatku a potešiť ho tak v časoch, keď mu nie je práve najlepšie. Saške už trochu dorástli aj vlásky

 

}); })(jQuery);