V ťažkých chvíľach potešil mobil

on pondelok, 23 máj 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

V ťažkých chvíľach potešil mobil

Toto želanie si Sofinka Lichvárová (15) napísala do ŽELAJ SI sama. Veď čoskorov bude mať 15 rokov a tak presne vie, čo si najviac želá.

"Liečim sa na detskej onkológii v Košiciach. Takže mojim hlavným želaním je ZDRAVIE," napísala nám. "Ale ZDRAVIE mi dať nemôžete, tak by som mala iné želanie."

Nie je obvyklé vidieť vysmiatu 14-ročnú tenagerku na nemocničnom lôžku detskej onkológie. Avšak Sofia z obce Varhaňovce na východnom Slovensku je práve tou výnimkou. Navštívili sme ju, keď končila chemoterapie na onkológii v Košiciach.

Sofiu pobolievala ľavá noha. Prvé vyšetrenia nemali zlú prognózu. No výsledky z decembrových odberov potvrdili, že sa jedná o zhubný nádor. Sofia absolvovala dve operácie, následne pravidelné chemoterapie. Život musela prispôsobiť liečbe, v škole má individuálne štúdium a vďaka obetavej rodine, predovšetkým mamine a staršej sestre jej úsmev z tváre nemizne aj napriek tomu, že prišla o krásne dlhé gaštanové vlasy. Stále je plná optimizmu a usmieva sa.

Snom Sofie bolo vlastniť iPhone, aby mohla hrať hry a počúvať obľúbených interpretov. "Chcela by som kvalitný dotykový telefón, pretože rada fotím a kamerujem. Veľmi mi to pomôže aj v rámci toho, že v novembri idem s kamarátkou na koncert do Viedne na Justina Biebera. Chcela by som mať na koncert pekné spomienky a nový mobil by mi k tomu dpomohol. My si ho dovoliť nemôžeme, je drahý :( Za splnenie sna veľmi krásne zo srdca ĎAKUJEM."

Vďaka spoločnosti GIGASTORE sa podarilo jej veľký sen splniť, čo je úplne skvelé :-) Keď držala "vytúženú, čarovnú" krabičku v rukách, oči jej iskrili a "buchot srdca sa ozýval" v celej nemocničnej izbe od šťastia. Prvým krokom bolo naštudovať návod ako použiť "ten zázrak". Zdá sa, že to zvládla, nakoľko sa po návrate domov odfotila (nebude sa predsa fotiť v nemocnici bez vlasov)  a fotku nám aj poslala.

"Chcela som  vám ju poslať aj skôr, ale bolo mi veľmi zle. Chcela by som sa veľmi poďakovať darcovi za tento telefón, je výborný, funguje ako má, všetko ide. Ako vidíte, kúpila som si naň aj nový kryt, aby som si nepoškodila, keby padol. Ešte raz ďakujem!"

Momentálne jej motivátorom je koncert Justina Biebera v novembri 2016, na ktorý sa veľmi teší, je to darček na 15-te narodeniny. Sľúbila nám, že nám pošle fotografie z koncertu a my sa na ne veľmi tešíme.

Sofia, prajeme Ti, aby ten úsmev z tváre a veselá nálada Ťa nikdy neopustili, aby si úspešne a trpezlivo zvládala liečbu.

Želanie splnnené 15.5.2016

 

}); })(jQuery);